مراودات اقتصادی و تجاری اردبیل و اتریش توسعه می یابد

مراودات اقتصادی و تجاری اردبیل و اتریش توسعه می یابد نیو باكس: اردبیل-ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و كشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: با عنایت به رایزنی های صورت گرفته با بازرگانان اتریش و سفر اخیر آنها به اردبیل مراودات تجاری و اقتصادی استان با این كشور اروپایی گسترش می یابد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، حسین پیرموذن روز شنبه در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی اردبیل اضافه كرد: اردبیل به عنوان استان معین در روابط تجاری با اتریش و مجارستان انتخاب شده و برهمین اساس امسال بازرگانان اردبیلی به دعوت طرف های اتریشی با هدف توسعه اقتصادی عازم این كشور خواهند شد.
وی افزود: تلاش بخش خصوصی ایران این است كه با سرمایه گذاران اتریش روابط اقتصادی داشته و مراودات و مبادلات اقتصادی بیش از گذشته توسعه یابد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و كشاورزی استان اردبیل بیان كرد: مبادلات تجاری ایران و اتریش در سال های اخیر به خصوص در دولت تدبیر و امید افزایش یافته و بازرگانان دو طرف ارتباط تنگاتنگی با یكدیگر دارند.
وی افزود: كشور اتریش نسبت به دیگر كشورهای اروپایی همواره مورد توجه سرمایه گذاران ایرانی بوده است.
پیر موذن بیان كرد: اردبیل قابلت های گردشگری بسیاری دارد كه در بعضی از این قابلیت ها اشتراكات زیادی با اتریش دارد.
وی اضافه كرد: توسعه صادرات در این استان مورد توجه بوده و رایزنی هایی هم با كشورهای همسایه بخصوص آذربایجان صورت گرفته ولی درخواست آنها فعالیت شبانه روزی گمرگ بیله سوار است كه لازم است در این مورد اهتمام جدی صورت گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و كشاورزی استان اردبیل در باره اختصاص تسهیلات نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی و صنعتی استان هم اظهار داشت: قرار بود 100هزار میلیارد ریال برای كمكگ به بازسازی و نوسازی واحد های تولیدی و صنعتی در كشور اختصاص داده شود كه مصوبات استانی ما در سایت بهین یاب عموما در بخش سرمایه درگردش است ولی تا كنون درباره نوسازی واحد های تولید ی مصوباتی صورت نگرفته است.
استان اردبیل رتبه دوم كشوری را در برگزاری جلسات و پیگیری مصوبات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی كسب كرده است.
خبرنگار: یعقوب شاددل ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
7110/6016


1396/09/25
13:58:35
5.0 / 5
5479
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه