رییس اتاق مشترك ایران و ایتالیا خبر داد

تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه با پیگیری اتاق بازرگانی

تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه با پیگیری اتاق بازرگانی به گزارش نیو باكس رئیس اتاق مشترك ایران و ایتالیا از اجرایی شدن یك برنامه یك ساله در اتاق ایران اطلاع داد كه هدفش برقراری یك رابطه گسترده میان فعالان حوزه دانشگاه و صنعت است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، احمد پورفلاح بامداد امروز سه شنبه در نشست خبری اظهار نمود: از حدود یك سال قبل، با راه اندازی یك كارگروه ویژه مبحث به وجود آوردن یك رابطه دقیق میان صنعت و دانشگاه در حوزه فناوری های پیشرفته در دستور كار قرار گرفت كه نتیجه آن برگزاری رویداد تجاری سازی فناوری های پیشرفته ایران ظرف روزهای آینده در اتاق بازرگانی است.
وی درباره چگونگی اجرایی شدن این طرح توضیح داد: یكی از مسائلی كه ما از سال ها قبل ما آنرا بررسی كردیم، این بود كه كشورهای توسعه یافته چگونه توانستند با شكل گیری یك ارتباط دقیق میان حوزه های دانشگاهی و صنعتی خود، سرعت عرضه و كیفیت خدمات شان را ارتقاء دهند.
رئیس اتاق مشترك ایران و ایتالیا افزود: خلاء این مورد در ایران احساس می شد كه چگونه می توان میان جوانان نخبه و فعالان صنعتی یك پل ارتباطی دقیق به وجود آورد كه امكان انتقال دانش آنها به عرصه اجرایی فراهم گردد كه خوشبختانه این اتفاق برای اولین بار در رویداد پیش رو اجرایی می شود و در آینده هم ادامه خواهد یافت.
به قول پورفلاح یك دبیرخانه دائمی در اتاق بازرگانی تشكیل شده و در قالب آن از سال آینده، فعالان این عرصه های دانشگاهی می توانند مقدمات لازم برای انتقال توان شان را به فعالان اقتصادی فراهم نمایند.
وی درباره جزئیات برنامه ریزی صورت گرفته در این مدت هم اظهار نمود: ما مجموعاً ۱۱۷ طرح را تحویل گرفتیم كه بعد از بررسی های اولیه بیشتر از ۵۰ طرح آن تایید شد و در نهایت ۲۰ طرح در رویداد پیش رو عرضه خواهند شد.
به قول رئیس اتاق مشترك ایران و ایتالیا، هم اكنون مطالب آماده شده در حوزه های مدیریت شهری، سلامت، صنایع غذایی، انرژی، محیط زیست و حمل و نقل خواهند بود و در آینده هم فعالان دانشگاهی می توانند برنامه های خویش را ارائه نمایند.
پورفلاح تصریح كرد: در مرحله ی نخست هدف از این رویداد شكل دادن یك ارتباط مناسب میان حوزه های علمی و اقتصادی كشور است، اما در صورتیكه هر یك از این طرح ها، امكان عرضه در فضای بین المللی را داشته باشند، اساساً در اتاق های مشترك بازرگانی ایران و دیگر كشورها عرضه شده و در صورت ضرورت در فضای بین المللی هم مطرح خواهند شد.1397/11/30
14:33:01
5.0 / 5
4805
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه