در پاسخ به مهر عنوان شد؛

رشد ۲۶ درصدی صادرات نساجی و پوشاك

رشد ۲۶ درصدی صادرات نساجی و پوشاك به گزارش نیو باكس یك مقام مسئول در وزارت صنعت، از رشد ۲۶ درصدی صادرات نساجی و پوشاك در سال ۹۷ اطلاع داد و اظهار داشت: جلسات هفتگی با بانك مركزی برای تأمین ارز برگزار می گردد.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، افسانه محرابی در حاشیه نخستین گردهمایی صنعت نساجی در جامعه متخصصان نساجی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۹۷ با عنایت به محدودیت منابع ارزی كشور، شرایط سختی در صنعت نساجی و اقتصاد ایران حاكم بود و بسیاری پیش بینی می كردند تولید در این صنعت كاهش پیدا كند اما نه تنها رشد تولید نداشتیم، صادرات هم صورت گرفت.
مدیركل دفتر صنایع نساجی و پوشاك وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوال خبرنگار مهر اضافه كرد: در مجموع ۷ درصد رشد تولید را در صنعت نساجی شاهد بودیم، ضمن اینكه صادرات هم به لحاظ ارزشی ۲۶ درصد و به لحاظ وزنی ۳۰ درصد رشد را تجربه نمود.
وی خاطرنشان كرد: برای سال ۹۸ هم خوشبختانه با عنایت به نامگذاری مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید، در وزارت صنعت، معدن و تجارت دو صنعت لوازم خانگی و نساجی و پوشاك در نظر گرفته شده تا با تمركز بر آن، رونق تولید و اشتغال ایجاد شود.
به گفته محرابی، در حال آماده سازی پرونده ها هستیم تا با همكاری بخش خصوصی بتوانیم تولید را افزایش داده و بر مزیت ها تمركز نماییم، این در شرایطی است كه هر ساله برای صنعت نساجی و پوشاك رشد متصور هستیم، ولی با عنایت به شرایط ویژه ای كه وجود دارد، امیدواریم با عرضه تسهیلات و پشتیبانی از بخش تولید شاهد رشد در سال ۹۸ هم باشیم.
وی تصریح كرد: محدودیت منابع ارزی برای كل صنایع وجود دارد و در این راه سعی شده تا زمینه های رفع مشكلات مالی تولیدكنندگان را فراهم آوریم تا آنها به خصوص در بخش تأمین ارز و حتی مواد اولیه با مشكلات كمتری مواجه شوند.
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: برخی مواد اولیه موردنیاز صنعت نساجی و پوشاك به صورت صد درصد وارداتی هستند كه با مذاكراتی كه از جانب وزیر صنعت با بانك مركزی به عمل آمده، تلاش داریم تا ارز موردنیاز آنها را تأمین نماییم، این در شرایطی است كه به صورت هفتگی جلساتی با بانك مركزی برگزار می گردد كه بتوان مشكل این صنعت را حل كرد.
در ادامه، سید محمد مقدسی رئیس هیئت مدیره جامعه متخصصان نساجی ایران هم اظهار داشت: سال ۹۸ با سپری شدن یك سال سخت و دشوار در اقتصاد ایران فرا رسید و الان باید با عنایت به پیش بینی ها در خصوص دشواری های پیش رو در این سال، بتوانیم خویش را در مقابل نوسانات اقتصادی محفوظ نماییم.
وی اضافه كرد: برخی پیش بینی می كنند سال ۹۸ خیلی سخت تر از سال ۹۷ باشد و ازاین رو اگر خویش را تجهیز كرده و آماده رویارویی با مشكلات اقتصادی باشیم، اساساً موفق خواهیم بود، چون كه در سال ۹۷ خیلی از حوادث و تصمیمات دولتی قابل پیش بینی نبود، پس باید سال ۹۸ خویش را مسلح كرده و به كارزار برویم.
مقدسی اظهار داشت: صنعت نساجی فاكتورهای مهمی را بعنوان بسترهای لازم برای احیای خود نیاز دارد كه همچون آن ارتقای كیفیت، حذف سیستم های رانتی، كاهش هزینه های تولید، رفع موانع و بهبود واقعی فضای كسب و كار است، ضمن اینكه باید افزایش قدرت خرید مردم و رساندن قاچاق به حداقل هم در دستوركار قرار گیرد.

1398/01/22
00:07:06
5.0 / 5
4772
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , تسهیلات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه