در پاسخ به مهر عنوان شد

همكاریهای ایدرو با وزارت نفت ادامه می یابد

همكاریهای ایدرو با وزارت نفت ادامه می یابد به گزارش نیو باكس معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تحویل آخرین سكوی فاز ۱۴ پارس جنوبی از جانب سازمان گسترش اظهار داشت: همكاریهای وزارت صنعت با وزارت نفت در پروژه های نفتی ادامه می یابد.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به بندرعباس، محمدباقر عالی امروز ۲۱ خرداد ۹۸ در حاشیه به آب سپاری آخرین سكوی فاز ۱۴ پارس جنوبی در جمع خبرنگاران تصریح كرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت از تمام توان خود در مجموعه ایدرو و مهندسان توانمند داخلی به منظور اجرای پروژه های نفتی استفاده خواهد نمود و البته خویش را جدای از مجری طرح های نفتی نمی داند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوال خبرنگار مهر اظهار داشت: ساخت سكوهای پارس جنوبی با همت، توان و غیرت مهندسان ایرانی انجام شد و مسئله تحریم های نفتی ایران را به لحاظ مهندسی، تأمین و ساخت تجهیزات، تا حدود بسیار بالایی حل كرد.
وی خاطرنشان كرد: به لحاظ زمانی، تمام تلاش ما این بود كه به علت تحریم ها، از زمانبندی اجرای پروژه عقب نمانیم اما كیفیت، خط قرمز ما در اجرای پروژه ها بود كه البته در مدت زمان كوتاهی توانستیم خلاء خارجی ها را جبران نماییم.
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اضافه كرد: ما ایرانی هستیم و تمام توان مهندسی، تجربه و ساخت مجموعه ایدرو را در اختیار وزارت نفت قرار خواهیم داد؛ باآنكه امكان دارد به لحاظ حقوقی، دو هویت مجزا باشیم ولی با كمال خضوع، تمامی متخصصان خویش را در پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی به كار بستیم.
عالی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر در خصوص اینكه با تحویل آخرین سكوی فاز ۱۴ پارس جنوبی، آیا پروژه جدیدی با وزارت نفت در دستور كار برای اجرا قرار دارد؟ اظهار داشت: همكاری این دو وزارتخانه ادامه می یابد و البته فاز ۱۴ یك كار ادامه دار است كه حضور خویش را در آن ادامه خواهیم داد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد همكاری ایدرو در پروژه های نفتی كشور سوریه هم اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران همواره در حوزه مشاوره و كمك به عمران، توسعه و سازندگی سوریه پیشقدم خواهد بود و بر این اساس، ایدرو هم بعنوان مجموعه ای از دولت، كار را ادامه خواهد داد.
وی با اشاره به اینكه تنها ۴۰ درصد از قطعات آخرین سكوی فاز ۱۴ پارس جنوبی، خارجی است، اضافه كرد: ۶۰ درصد دیگر كاملاً قطعات داخلی است و تا آخرین پیچی كه بتوانیم در این سكوها با پتانسیل تولید داخلی، نصب نمائیم، این كار را ادامه خواهیم داد و البته این دستور اكید وزیر صنعت، معدن و تجارت است.

1398/03/21
14:27:59
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه