وزیر صنعت تصریح كرد:

تولید پابرجا می باشد، بانك جهانی پیشبینی خود از رشد اقتصادی ایران را تعدیل كرد

تولید پابرجا می باشد، بانك جهانی پیشبینی خود از رشد اقتصادی ایران را تعدیل كرد به گزارش نیو باكس وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) خاطرنشان كرد كه تحلیل هایی از توقف بخش تولید وجود داشت اما با همت صنعتگران، تولید پابرجا می باشد و بنابراین بانك جهانی پیشبینی قبلی خود از رشد منفی اقتصاد ایران را تعدیل كرده است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، با عنایت به نامگذاری دهم تیرماه با عنوان "روز ملی صنعت و معدن"، مراسم مربوط به این روز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر امور خارجه، وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از فعالان بخش خصوصی از بامداد امروز در سالن اجلاس سران شروع شده است.
در این مراسم رضا رحمانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت - با اشاره به اینكه صنعتگران پارسال جهادی عمل كردند، اظهار داشت: با عنایت به مشكلات مربوط به نقل و انتقالات مالی و اعمال سخت ترین تحریم ها در بخش های مختلف، تحلیل هایی در خصوص توقف (بخش) تولید ما تا آخر سال گذشته وجود داشت اما به همت صنعتگران علیرغم همه مشكلات، تولید پابرجا است.
وی اضافه كرد: همینطور بانك جهانی كه رشد اقتصادی منفی شش درصد را برای ایران پیشبینی كرده بود با مشاهده همت صنعتگران پیشبینی خویش را به حدود منفی دو درصد تغییر داد.
وزیر صمت با اشاره به اینكه سخت ترین روزها گذشته و صنعتگران راهكارهایی برای مقابله با تحریم ها بوجود آورده اند، خاطرنشان كرد: شاه بیت كار وزارت صمت در سال گذشته، حفظ تولید موجود بود اما امسال علاوه بر حفظ تولید، نهضت ساخت داخل و فعال سازی معادن هم شروع شده است.
رحمانی با تاكید بر توسعه داخلی سازی در صنایع مختلف، اظهار نمود: وزارت دفاع در این راه به همكاری با بخش صنعت پرداخته و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شركت های دانش بنیان و وزارت علوم به دانشگاه ها دستور همكاری با بخش صنعت را صادر كرده است.

تكمیل راهبرد توسعه صنعتی را به بخش خصوصی می سپاریم
وزیر صنعت، معدن و تجارت همینطور در پاسخ به درخواست رئیس اتاق بازرگانی ایران در خصوص اینكه دولت و مجلس به بخش خصوصی مأموریت دهد كه راهبرد توسعه صنعتی را تدوین كند، اظهار داشت كه وزارت صنعت برای تكمیل راهبرد توسعه صنعتی كشور آمادگی دارد و این مهم را به بخش خصوصی بعنوان رزمندگان امروز جبهه جنگ اقتصادی می سپارد.
وی با تاكید بر اینكه هدف اصلی امروز ما دستیابی به رونق تولید و پیشگیری از تعطیلی واحدها و بیكاری كارگران و صنعتگران است، خاطرنشان كرد: برای ۱۰ سال آینده، چنانچه با ۱۰۰ درصد ظرفیت در صنایع ریلی و واگن سازی فعالیت شود، سفارش باز هم وجود دارد، اما نیازمند تأمین مالی هستیم.
رحمانی با اشاره به ضرورت طراحی روشی برای جمع آوری نقدینگی های سرگردان در دست مردم و هدایت آن به سمت تولید، خاطرنشان كرد: باید مشكلات را از پیش پای فعالان اقتصادی برداشت و در تخصیص منابع محدود كشور بهینه عمل كرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه های این وزارتخانه در زمینه صادرات به ۱۵ كشور همسایه، اظهار داشت: علاوه بر آن در مبحث مبارزه با رانت و فساد هیچ ملاحظه ای نداریم.
وی اضافه كرد: امروز تأمین مواد اولیه پتروشیمی ها بهتر شده، سامانه جامع انبارها راه اندازی و بیشتر از ۵۰۰ هزار انبار در آن ثبت شده و سامانه افق راه اندازی شده كه تا مرحله صدور فاكتور كالاها را به صورت الكترونیكی انجام می دهد. همینطور هم اكنون بیشتر از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه معدنی آماده افتتاح داریم.1398/04/10
20:14:55
5.0 / 5
4298
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه