در مراسم امضای تفاهم نامه صندوق نوآوری و وزارت علوم اعلام شد

برنامه وزارت علوم برای اجرای گرنت فناوری، پارك هرمزگان توسعه می یابد

برنامه وزارت علوم برای اجرای گرنت فناوری، پارك هرمزگان توسعه می یابد نیو باكس: سرپرست دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم از امضای تفاهم نامه ای میان پارك علم و فناوری هرمزگان و دانشگاه هرمزگان آگاهی داد و اظهار داشت: بر این اساس اراضی این دانشگاه برای توسعه پارك، در اختیار پارك علم و فناوری هرمزگان قرار خواهد گرفت.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، دكتر مهدی كشمیری امروز در مراسم رونمایی از بسته حمایتی صندوق نوآوری و شكوفایی برای شركت های دانش بنیان و همین طور امضای تفاهم نامه صندوق و وزارت علوم در اجرای برنامه ملی گرنت فناوری، اضافه كرد: در این مراسم علاوه بر امضای تفاهم نامه میان وزارت علوم و صندوق نوآوری، تفاهم نامه دیگری میان دانشگاه و پارك علم و فناوری هرمزگان منعقد می شود.
وی افزود: بر این اساس ۳ هكتار از اراضی این دانشگاه در اختیار پارك علم و فناوری هرمزگان به منظور توسعه آن قرار خواهد گرفت.
او همینطور با اشاره به همكاریهای وزارت علوم با صندوق نوآوری و شكوفایی، اظهار نمود: در دوره جدید فعالیت های صندوق، وزارت علوم جایگاه مناسبی در این صندوق دارد، در صورتیكه تعداد صندلی های اختصاص یافته به اعضای هیات علمی وزارت علوم در این صندوق كاهش یافته است.
كشمیری با بیان این كه هم اكنون فضای مناسبی برای فعالان عرصه فناوری و نوآوری در كشور به وجود آمده است، اضافه كرد: نمونه این فضاها را می توان به امضای تفاهم نامه میان وزارت علوم و صندوق نوآوری و شكوفایی اشاره نمود.
سرپرست دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم خطاب به رؤسای پارك های علم و فناوری حاضر در مراسم اشاره كرد: شما باید از این ظرفیت به وجود آمده نهایت بهره مندی را بگیرید و درخواست می شود كه پیشنهادهایی برای افزایش همكاری بیشتر با این صندوق را ارائه دهید.
او همینطور به اعطای گرنت فناوری از طرف وزارت علوم اشاره و اشاره كرد: برنامه گرنت فناوری كه در وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه عنوان شد توانستیم این برنامه را در قانون بودجه نهایی نماییم.
وی افزود: به منظور آن كه این برنامه قوت اجرایی بیشتری یابد؛ این مسئله در صندوق نوآوری و شكوفایی عنوان شد تا بتوانیم با مشاركت این صندوق، برنامه گرنت فناوری را اجرایی نماییم.
وی ابراز امیداوری كرد كه با همگرایی میان شركت ها و واحدهای فناور و همین طور اجرای برنامه گرنت فناوری شاهد توسعه و تجاری سازی فناوری ها باشیم.
منبع:

1398/05/03
11:30:19
5.0 / 5
4321
تگهای خبر: توسعه , سازمان , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه