در سه ماهه نخست سال جاری رقم خورد؛

پرداخت ۳۰هزار میلیارد تسهیلات به صنعت و معدن

پرداخت ۳۰هزار میلیارد تسهیلات به صنعت و معدن به گزارش نیو باكس گزارش وزارت صمت نشان داده است كه در سه ماهه نخست سال جاری ۳۰ هزار میلیارد تومان به مجموعه بخش صنعت و معدن كشور تسهیلات پرداخت شده كه از رشد ۴۱.۵درصدی نسبت به سه ماهه نخست سال قبل حكایت دارد.به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، طبق گزارش عملكرد پرداخت تسهیلات به بخش صنعت و معدن، تسهیلات پرداختی بانك ها و مؤسسات اعتباری در ۲ ماهه اول سال ۹۸ به بخش های اقتصادی ۹۲.۳ هزار میلیارد تومان بوده است.
بر اساس این گزارش، با پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان در سه ماهه نخست امسال در بخش صنعت و معدن این تسهیلات نسبت به مشابه سال قبل ۴۱.۵ درصد افزایش داشته است.
همچنین در بخش بازرگانی هم ۱۱.۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است كه رشدی برابر با ۲۰.۶ درصد را نشان داده است.
عملكرد سه ماهه تسهیلات بخش صنعت و معدن نشان می دهد، سهم تسهیلات بخش صنعت و معدن و بازرگانی به ترتیب ۳۲.۵ و ۱۲.۷ درصداز مجموع تسهیلات پرداخت شده است.
در سه ماهه اول سال ۹۸ صادرات كالاهای غیر نفتی ۴۰.۴ میلیون تن با ارزش ۱۱.۵ میلیارد دلار بود كه نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی ۴۴.۶ درصد رشد و به لحاظ ارزش دلاری ۱۰.۲۳ درصد كاهش داشه است.
همچنین میزان واردات به كشور ۸.۹ میلیون تن به ارزش ۱۰.۳ میلیارد دلار به لحاظ وزنی ۵.۹ درصد رشد و به لحاظ ارزش دلاری ۸.۷ درصد كاهش را نشان داده است.
بر اساس آمار عرضه شده از جانب معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت هزارو ۳۱۰ فقره پروانه بهره برداری با میزان سرمایه گذاری ۹.۲ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۲۱ هزارو ۹۸۲ نفر صادرشده است كه به ترتیب در تعداد ۱۵.۳ درصد رشد در سرمایه گذاری ۶۴.۸ درصد ودر اشتغال ۴ درصد كاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
تعداد ۵ هزارو ۹۱۹ فقره جواز تأسیس با پیشبینی سرمایه گذاری ۵۷.۴ هزار میلیارد تومان و پیشبینی اشتغال ۱۳۸ هزارو ۱۲۰ نفر صادر گردیده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل در تعداد ۲۶ درصد و در سرمایه گذاری ۴.۶ درصد كاهش و در اشتغال ۲۸ درصد رشد را نشان داده است.

1398/05/06
13:45:06
5.0 / 5
4672
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه