جدیدترین وضعیت تولید كالاهای صنعتی

جدیدترین وضعیت تولید كالاهای صنعتی به گزارش نیو باكس جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان داده است كه در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، تولید كامیون كشنده ۶۷.۶ درصد كاهش و تولید كارتن ۵۳.۳ درصد افزایش داشته، كه به ترتیب بیشترین كاهش و افزایش تولید را در این مدت به خود اختصاص داده اند.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، طبق این آمار از بین ۲۴ كالای منتخب صنعتی محصولات سواری، وانت، اتوبوس - مینی بوس - ون، كامیون كشنده و كمباین بیشترین كاهش تولید را به خود اختصاص داده اند، به صورتی كه تولید این محصولات در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۳۸.۴، ۱.۶، ۶۱.۲، ۶۷.۶، ۴۶.۳ درصد كاهش داشته است.
در این میان تنها تولید تراكتور در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۹.۱ درصد افزایش داشته و تولید آن از ۴۷۴۵ دستگاه در چهار ماهه اول سال قبل به ۶۱۲۴ دستگاه در چهار ماهه نخست امسال رسیده است.
لاستیك خودرو هم یكی دیگر از كالاهایی است كه تولید آن در چهار ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته، كاهش بیشتر از ۲۰ درصدی را تجربه كرده است. طبق آمارها در چهار ماه نخست سال قبل ۷۲ هزار و ۶۰۰ تن لاستیك خودرو تولید شده، اما تولید این محصول در چهار ماهه نخسته امسال با كاهش ۲۰.۴ درصدی به ۵۷ هزار و ۸۰۰ تن رسیده است.

افزایش نزدیك به ۱۰ درصدی تولید داروی انسانی
اما تولید محصولات غذایی، دارویی و بهداشتی وضعیت بهتری داشته، به صورتی كه طبق آمار تولید روغن ساخته شده نباتی و داروی انسانی به ترتیب ۵.۸ و ۹.۶ درصد در چهار ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.
اما تولید پودر شوینده با كاهش ۶.۵ درصدی از ۲۱۲ هزار و ۳۰۰ تن در چهار ماهه اول سال قبل به ۱۹۸ هزار و ۵۰۰ تن در چهار ماهه اول امسال رسیده است.

تولید كاغذ بالاخره افزایشی شد
همینطور طبق این آمار تولید محصولات سلولزی همچون انواع كاغذ، كارتن، نئوپان و فیبر در چهار ماهه نخست امسال ۴.۱، ۵۳.۳، ۲۷ و ۶.۷ درصد نسبت به چهار ماهه اول سال ۱۳۹۷ افزایش داشته است.
كاغذ یكی از محصولاتی است كه در یك سال قبل افزایش قیمت چشم گیر و كمبود، بازار آنرا گرفتار مشكل كرده بود و آمار قبلی هم حاكی از كاهش ۱.۸ درصدی تولید این محصول در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ بود.

تلویزیون؛ صدرنشین كاهش تولید در بخش لوازم خانگی
در بخش دیگری از این آمار كه شامل جزئیات تولید محصولات لوازم خانگی است، شاهد كاهش تولید انواع تلویزیون و ماشین لباسشویی هستیم، به صورتی كه تولید این دو محصول در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۷.۴ و ۸.۴ درصد كاهش داشته است.
از سوی دیگر تولید یخچال و فریزر، كولرآبی و الكتروموتور ۱۵.۶، ۹.۷ و ۸.۴ درصد افزایش داشته است.

1398/05/30
15:53:07
5.0 / 5
4568
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه