رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صمت خراسان رضوی:

بعد مسافت تامین شكر را گرفتار چالش كرده است

بعد مسافت تامین شكر را گرفتار چالش كرده است به گزارش نیو باكس رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: ما هم اكنون كمبود شكر به آن مفهوم نداریم، تنها به این علت كه تولید كارخانجات استان ما هنوز آماده نشده، شكر موجود در بازار داخلی، شكر خوزستان بوده كه به علت بُعد مسافت، خرید و جابه جایی شكر برای متقاضیان با چالش مواجه می باشد.


حمیدرضا رجوعی در گفتگو با ایسنا در مورد كمبود شكر در بازار، اظهار نمود: ما هم اكنون كمبود به آن مفهوم نداریم چونكه بخش خصوصی و كارخانجات قند و شكر حالا در حال تولید شكر هستند و نسبت به تامین بازار هم اقدام می كنند.
وی ادامه داد: به این علت كه تولید كارخانجات استان ما شكر چغندری است و هنوز تولیدات خویش را به دست نیاورده اند، شكر موجود در بازار داخلی، شكر خوزستان، كارخانجات هفت تپه و شكر نیشكری بوده كه به علت بُعد مسافت و فاصله با منابع تامین و تولید فعلی، خرید و جابه جایی آنرا برای متقاضیان با چالش مواجه كرده است.
رجوعی افزود: ما پیگیری كردیم و در حال معرفی از محل شكرهای وارداتی كارخانجات خود استان هستیم تا شكر جذب كنند و این مشكل كوچك هم حل شود، ازاین رو به آن مفهوم كمبود نداریم، ضمن اینكه تا 25 مرداد به صورت مرتب سهمیه های دولتی در حال توزیع بوده و از آن زمان با عنایت به امكان تامین از منابع داخلی به شبكه بازار و تامین از منابع داخلی واگذار شده است.
رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به اینكه وقتی مسافت طولانی می شود، متقاضیان ما امكان خریدهای كوچك را از دست می دهند، عنوان كرد: افرادی كه حجم های بالا می خواهند، امكان خرید متمركز از خوزستان را دارند، 50 تا 100 تن خرید كرده و حمل می كنند.
وی افزود: برای اتحادیه قنادان، نبات و آبنبات كه جزئی تر است، امكان خرید از خوزستان وجود ندارد كه حالا در حال پیگیری هستیم تا از سایر منابعی كه در داخل استان از محل واردات شكر بخش خصوصی داریم، تامین گردد كه به نتیجه رسیده و آنها را جهت تامین شكر معرفی می نماییم.
رجوعی بیان كرد: بحث خرید قبلی شكر كه با مسائلی روبرو شده بود، پیگیری و حل شد و الان در حال تحویل شكر به آنها هستند.
رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به اینكه بخشی از نیاز داخلی ما سالیانه از راه واردات تامین می شود، خاطرنشان كرد: بخشی از این كار را شركت غله و خدمات بازرگانی به صورت متمركز انجام می دهد و بخشی توسط بخش خصوصی كه كارخانجات قند و شكر ما هستند، انجام می شود. شكر خام معمولا از برزیل وارد می شود.
وی در مورد قیمت شكر در بازار، اظهار داشت: قیمت قبلی شكر 3 هزار تومان درب انبار و 2400 تومان برای مصرف كننده بود كه با مصوبه كمیسیون تنظیم بازار تغییر یافت و از 5 مرداد آخرین قیمت مصوب برای شكر 4050 تومان درب انبار كارخانجات و 4700 تومان برای مصرف كننده شكر فله است.1398/06/28
12:41:52
5.0 / 5
4648
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه