چه خبر از تولید لاستیك؟!

چه خبر از تولید لاستیك؟! نیو باكس: جدیدترین آمار منتشره از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه در پنج ماهه نخست امسال، تولید كامیون كشنده 68.7 درصد كاهش و تولید تراكتور 26 درصد افزایش داشته است. تولید لاستیك نیز در این مدت با كاهش 16.1 درصدی روبه رو شده است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، طبق این آمار در پنج ماهه نخست امسال ۱۸۸۴ دستگاه كامیون كشنده تولید شده كه نسبت به تولید ۶۰۲۱ تایی از این كالا در سال قبل ۶۸.۷ درصد كاهش داشته است.
همین طور در مدت ذكر شده امسال ۱۵۹ دستگاه كمباین تولید شده كه با كاهش ۶۴.۳ درصدی نسبت به تولید ۴۴۶ دستگاه در پنج ماهه اول سال قبل ۶۴.۳، پس از كامیون كشنده بیشترین كاهش تولید را داشته است.
تولید اتوبوس - مینی بوس - ون نیز تا اختتام مرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۶۲.۳ درصد كاهش داشته است؛ بطوریكه تولید آن در پنج ماه اول سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به ترتیب ۱۸۸۹ و ۷۱۲ دستگاه بوده است.
این آمار نشان داده است كه تولید سواری نیز در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۴۰ درصد كاهش داشته و به ۲۹۱ هزار و ۱۰۰ دستگاه رسیده است؛ درحالی كه تولید سواری در مدت مشاه به سال قبل ۴۸۴ هزار و ۸۰۰ دستگاه بوده است.
در این میان تولید وانت با كاهش ۴.۶ درصدی كمترین كاهش تولد را داشته، بطوریكه در پنج ماهه اول سال ۱۳۷ و ۱۳۹۸ به ترتیب ۲۳ هزار و ۹۰۰ و ۲۲ هزار ۸۰۰ دستگاه وانت تولید شده است.
در بین انواع ماشین آلات و خودرو فقط تولید تراكتور در این مدت افزایش ۲۶ درصدی را تجربه كرده و تولید آن از ۵۹۰۷ درستگاه در پنج ماهه اول سال قبل به ۷۴۴۵ دستگاه در مدت مشابه امسال رسیده است.
همین طور طبق آمار تولید (مقدماتی) كالاهای منتخب صنعتی كه از طرف وزارت صمت انتشار یافته، تا اختتام مرداد ماه سال جاری ۷۲ هزار و ۸۰۰ تن لاستیك خودرو تولید شده كه نسبت به تولید ۸۶ هزار و ۸۰۰ تن از این محصول در سال گذته ۱۶.۱ درصد كاهش داشته است.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، بازار لاستیك از سال قبل گرفتار چالش و افزایش قیمت بیشتر از ۵۰ درصدی بوده و تیر ماه امسال نیز رئیس انجمن تولیدكنندگان تایر كشور اعلام نمود كه بعضی از تجار برای ایجاد تشنج، كمبودهای بازار را بسیار بالاتر از كمبود واقعی بازار اعلام می كنند، اما با وجود كاهش تعرفه واردات و اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به این صنعت قیمت ها كاهش نیافته كه نشان داده است عده ای كالا را در انبارها احتكار كرده اند.1398/07/08
21:02:30
5.0 / 5
4729
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه