وزیر صنعت در پاسخ به مهر:

در مورد وزارت بازرگانی تابع قانون هستیم

در مورد وزارت بازرگانی تابع قانون هستیم به گزارش نیو باكس وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رد مصوبه تشكیل وزارت بازرگانی از جانب شورای نگهبان اظهار داشت: در انجام هرگونه اقدامی به منظور تغییر در ساختار وزارت صنعت، معدن و تجارت، تابع قانون هستیم.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، رضا رحمانی امروز (سه شنبه ـ ۲۳ مهر ۹۸) در حاشیه صبحانه كاری فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی در جمع خبرنگاران تصریح كرد: دولت به منظور پشتیبانی از كشاورزان و هم ذخیره سازی میوه مورد نیاز در روزهای پایانی سال و شب عید، مبادرت به خرید سیب تولیدی كشور كرده است كه بر این اساس، ستاد تنظیم بازار و معاونت های در رابطه با وزارت جهاد كشاورزی، اطلاع رسانی های لازم را در این زمینه به كشاورزان انجام خواهند داد.
خرید سیب به منظور ذخیره سازی برای شب عید
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: این تصمیم به این علت اتخاذ شده كه تولیدكنندگان سیب، صدمه ندیده و مصرف كنندگان هم در روزهای پایانی سال، با كمبود مواجه نشوند؛ به همین دلیل، سیب تولیدی خریداری شده، در روزهای پایانی سال و شب عید توزیع خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: سازمان تعاون روستایی مكلف شده تا ساز و كارهای خرید سیب مازاد نیاز مصرفی در شرایط كنونی را، خریداری و برای شب عید ذخیره سازی كند كه در این راستا، ستاد تنظیم بازار هم هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد.
هیچ تصمیمی را بدون نظر بخش خصوصی نخواهیم گرفت
به گفته رحمانی، سیاست دولت آن است كه هیچ گونه تصمیمی را بدون مشورت با بخش خصوصی اتخاذ نكند كه در این راستا ما هم بعنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی های لازم را با فعالان اقتصادی در این راستا به عمل خواهیم آورد.
در تغییر ساختار وزارت صمت، تابع قانون هستیم
این عضو كابینه دوازدهم در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص اینكه با رد تشكیل وزارت بازرگانی از جانب شورای نگهبان، وزارت صنعت كار را چطور پیش خواهد برد؟ اظهار داشت: ما تابع قانون بوده و هر مسیری را كه نهادهای قانونی مشخص كنند، پیگیری خواهیم كرد.
واردات خودرو آزاد نمی شود
وی با اشاره به اینكه واردات خودرو همچنان ممنوع می باشد، تصریح كرد: بحث تولید مشترك با سایر شركت های خودروساز دنیا در دستور كار قرار دارد؛ البته مكانیسم های جدیدی را در این رابطه اعمال خواهیم كرد.
رحمانی افزود: ما از روند عملكرد شركای قبلی صنعت خودروسازی ایران به هیچ عنوان رضایت نداشته و به خودروسازان هم اعلام نموده ایم كه شركای جدیدی را برای خود برگزینند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان كرد: به هر حال واردات خودرو ممنوع می باشد و اجازه ورود فعلاً داده نخواهد شد.
روند بازگشت ارز صادراتی مطلوب است
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بازگشت ارز حاصل از صادرات اشاره نمود و اظهار داشت: در ۶ ماهه ابتدای سال جاری میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات بسیار بهتر از ۶ ماهه سال ۹۷ است به این معنا كه صادركنندگان تلاش بیشتری را در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی كشور داشته اند.
رحمانی تصریح كرد: كاهش در آمارهای صادراتی به لحاظ ارزشی، ناشی از اصلاح قیمت پایه های گمركی بوده و در این میان صادركنندگان تلاش خویش را در صادرات و بازگرداندن ارز به كار گرفته اند.

1398/07/23
15:40:05
5.0 / 5
4636
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه