با مشاركت الستوم فرانسه كلید خورد؛

توافقنامه جدید ساخت واگن مترو

توافقنامه جدید ساخت واگن مترو به گزارش نیو باكس، به نقل از مهر توافقنامه مشترك همكاری در زمینه ساخت واگن های متروی شهری و حومه با حضور وزیر صنعت ، معدن امضا گردید.


توافقنامه ای سه جانبه میان ایدرو ، شركت آلستوم فرانسه و ایریكو( شركت توسعه صنایع ریلی ایرانیان ) به منظور ورود تكنولوژی و دانش این صنعت و همچنین ایجاد فاینانس میلیاردی فرانسوی ها در ایران به امضاء رسید . در مراسم امضای این توافقنامه، نماینده شركت آلستوم فرانسه بعنوان صاحب ۶۰ درصد از پروژه اجرایی ساخت و تولید واگن های مترو شهری و حومه ، منصور معظمی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و مدیر عامل بزرگترین واگن ساز داخلی و مجری ایرانی این توافقنامه نسبت به اجرا و عملیاتی شدن مفاد این قرارداد و به سرانجام رسیدن بندهای مذكور قرارداد تا پایان برنامه ششم توسعه ابراز امیدواری كردند. معظمی در این نشست شركت آلستوم را یكی از بزرگترین و معتبرترین شركتهای خطوط ریلی اروپایی عنوان كرد و ابراز امیدواری كرد تا پایان برنامه ششم توسعه با استفاده از توان داخلی و توانمندی بخش خصوصی كشور مشكل تامین واگن در چرخه حمل و نقل شهری وحومه حل شود.

غلامرضا حسن نژاد، مدیرعامل شركت واگن سازی هم گفت: امیدواریم با همكاری های متقابل با آلستوم فرانسه بتوانیم به تولید سالانه ۱۰۰۰واگن برسیم كه البته با ساخت ۱۰۰هزار مترمربع كارخانه می توان توان ساخت را تا ۱۰۰۰ واگن در سال رساند .
 

1396/05/03
15:24:28
5.0 / 5
5719
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه