در ۷ ماهه امسال

فروش پراید از تولید آن پیشی گرفت

فروش پراید از تولید آن پیشی گرفت نیو باكس: بررسی روند تولید و فروش پراید كه سال آخر تولید خودرا تجربه می كند، نشان از آن دارد كه در هفت ماهه امسال 105 هزار و 826 دستگاه پراید تولید و 118 هزار و 666 دستگاه به فروش رسیده كه بیشترین میزان تولید در این مدت در اردیبهشت و بیشترین میزان فروش در شهریورماه به ثبت رسیده است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، از حدود دو سال پیش اعلام گردید كه باید استانداردهای تولید خودرو در ایران ارتقاء یابد و با اجرای این استانداردها خودرویی همچون پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید سایپا و ایران خودرو خداحافظی كنند، در ابتدا زمان خداحافظی این دو خودرو ابتدای سال ۱۳۹۷ اعلام گردید اما رفته رفته با گذر زمان، تاریخ خداحافظی این دو خودرو پرفروش بازار تمدید گردید و در آخرین اخبار قرار بر آن شده كه این دو خودرو تا حدود یك سال دیگر روی خط تولید باقی بمانند.
حال با این تفاسیر بررسی اطلاعات انتشار یافته در ارتباط با میزان تولید پراید در هفت ماهه امسال و بررسی روند تولید این خودرو خالی از لطف نیست.
فروردین
بررسی ها حكایت از آن دارد كه در فروردین ماه شركت تولیدی سایپا ۹۵۴۴ دستگاه تولید و ۴۶۲۶ دستگاه پراید به فروش رسانده كه میانگین نرخ فروش اعلامی در اسناد مالی این شركت ۲۸ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۱۶۰ تومان اعلام شده است.
اردیبهشت
همین طور در اردیبهشت ماه میزان تولید با رشد به عدد ۲۰ هزار و ۳۴۷ دستگاه و فروش نیز با رشد به تعداد ۱۰ هزار و ۲۳۵ دستگاه خودرو رسید كه میانگین نرخ فروش هر دستگاه ۲۲ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۳۰۹ تومان درج شده است.
خرداد
تولید خردادماه این محصول با وجود آنكه فروش آن رشد را تجربه كرده و به تعداد ۱۳ هزار و ۷۴۹ دستگاه رسید، با افت نسبت به ماه قبل همراه بود و به ۱۷ هزار و ۴۳۳ دستگاه رسید كه میانگین نرخ فروش آن ۲۳ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۴۴ تومان بود.

تیر
روند تولید و فروش پراید در تیرماه عملكردی مشابه خردادماه داشت كه میزان تولید به ۱۴ هزار و ۲ دستگاه كاهش و میزان فروش آن به ۱۴ هزار و ۸۲۶ دستگاه فزایش یافت كه میانگین نرخ فروش آن با اندكی افت به ۲۳ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۲۴۱ تومان رسید.
مرداد
تولید، فروش و میانگین نرخ در مردادماه نسبت به ماه پیش از آن روند صعودی داشت؛ بطوریكه میزان تولید به ۱۴ هزار و ۱۹۹ دستگاه و میزان فروش به ۲۳ هزار و ۹۵۹ دستگاه رسید و این در حالیست كه میانگین نرخ فروش در اطلاعات بورسی این شركت ۲۵ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۹۰۷ تومان بوده است.
شهریور
سایپا در شهریور روند ماه گذشته خودرا بار دیگر تكرار كرد و میزان تولید پراید با رشد به تعداد ۱۷ هزار و ۵۳۹ دستگاه و فروش آن به ۲۷ هزار و ۶۶۹ دستگاه رسید كه در نهایت میانگین نرخ فروش این خودرو ۲۸ میلیون و ۳ هزار تومان اعلام گردید.
مهر
روند تولید و فروش در مهرماه بر خلاف شهریور و مردادماه كاهش را انتخاب نمود و از این مدل خودرو در نهایت ۱۲ هزار و ۷۶۲ دستگاه تولید و ۲۳ هزار و ۶۰۲ دستگاه بفروش رسید. با وجود آنكه میزان تولید و فروش این خودرو در مهرماه از طرف سایپا كاهش پیدا كرده بود، اما میانگین نرخ فروش این خودرو با رشد همراه بود و به ۳۱ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۹۵۷ تومان رسید.
در نهایت تا اختتام مهرماه ۱۰۵ هزار و ۸۲۶ دستگاه پراید تولید شد و ۱۱۸ هزار و ۶۶۶ دستگاه پراید به قیمت متوسط ۲۶ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۶۴۲ تومان بفروش رسید.
منبع:

1398/08/14
10:14:57
5.0 / 5
4525
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه