بعداز اصلاح قیمت بنزین؛

مردم نگران گرانی كالاها نباشند

مردم نگران گرانی كالاها نباشند نیو باكس: اجرای سیاست های دولت در زمینه اصلاح قیمت بنزین نگرانی هایی در مورد گرانی كالاها و دیگر خدمات به وجود آورده است.خبرگزاری مهر، گروه استان ها؛ بعداز اجرای سیاست های دولت در زمینه اصلاح قیمت بنزین مردم استان نگران افزایش قیمت ها هستند كه لازم است اقدامات لازم برای كنترل و نظارت بر قیمت ها صورت گیرد.
نكته ای كه قابل تامل است لزوم تشدید نظارها در بازار شهرهای استان و به خصوص تبریز بعنوان مركز استان بوده كه باید كالاها به وفور در بازار وجود داشته باشد تا دست سوء استفاده گران كوتاه شود و از افزایش نرخ جلوگیری به عمل آید.
استاندار آذربایجان شرقی در این خصوص معتقد می باشد افزایش قیمت بنزین تأثیر چندانی بر روی قیمت تمام شده كالاهای تولیدی ندارد و مردم نگران گران شدن كالاها نباشند.
افزایش قیمت كالاها ممنوع است
محمدرضا پورمحمدی با تاكید بر اینكه افزایش قیمت بنزین یك تصمیم لازم الاجرا است، افزود: هرگونه افزایش قیمت كالاهای اساسی به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع می باشد.
وی با اشاره به اینكه قیمت ها از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به صورت مستمر كنترل و نظارت می شود، اظهار داشت: دستگاه های مسئول باید به صورت جدی بر این مساله نظارت كنند.

پورمحمدی اضافه كرد: دولت از محل درآمدهای حاصل از این تصمیم و برای كاهش آثار تورمی آن، تسهیلات ویژه ای برای مردم در نظر گرفته است كه بزودی اجرایی می شود.
بازرسی از قیمت ها در بازار تبریز به صورت محسوس و نامحسوس
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر از تشدید نظارت ها در بازار تبریز آگاهی داد و اظهار داشت: بازرسی از قیمت ها در بازار تبریز به صورت محسوس و نامحسوس انجام می شود.
حبیب امین زاده افزود: قیمت هیچ كالایی افزایش نمی یابد. افزایش قیمت كالا و خدمات ممنوعست و با متخلفان به صورت قاطع برخورد می شود.
وی از فعال بودن سامانه ۱۲۴ برای دریافت گزارش های مردمی از هرگونه افزایش قیمت كالاها در بازار آگاهی داد و اظهار داشت: بازرسان این سازمان و اتاق اصناف به شكل گسترده در سطح عرضه حضور دارند و هر نوع تغییرات قیمتی را رصد می كنند.

وی با اشاره به اینكه كالاهای مورد نیاز در انبارها وجود دارد و نگرانی از بابت تامین و یا كمبود كالا در استان نداریم، افزود: مردم نیز در صورت مشاهده تخلفات ما را در جریان قرار دهند تا ماموران این سازمان سوژه را بررسی نمایند.
وی با اشاره به اینكه قیمت حامل های انرژی در حوزه گاز و گازوئیل افزایشی نداشته است، اضافه كرد: بیشتر خودرو های مربوط به حوزه حمل و نقل وابسته به این دو ماده سوختی است و انتظار داریم كه هیچ افزایش قیمتی از بابت افزایش قیمت بنزین بر روی كالاها و خدمات مشاهده نشود.
جایی برای افزایش قیمت ها وجود ندارد
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این خصوص به مردم اطمینان می دهد كه خبری از افزایش قیمت كالاها و خدمات در استان نیست.

علی جهانگیری اضافه كرد: جایی برای افزایش قیمت ها وجود ندارد. نظارت بر قیمت ها در بازار به صورت خویشتن داری و بدون تنش انجام می شود.
وی با اشاره به برنامه های دولت برای پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر از محل افزایش قیمت بنزین نیز اظهار داشت: انتظار داریم كه از نظر قیمت، اتفاق خاصی در بازار نیفتد و شرایط بازار هم به شكلی است كه جایی برای افزایش قیمت ها وجود ندارد و مردم نباید از این بابت نگران باشند.
بدون شك با عنایت به تصمیم دولت برای اجرای سیاست های اصلاح قیمت بنزین باید نظارت ها در بازار افزایش یافته و زمینه سوء استفاده و رواج دلالی گری از بین برود.


منبع:

1398/08/26
10:14:25
5.0 / 5
4326
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه