رئیس انجمن فروشگاه های اینترنتی تهران مطرح كرد:

خسارتی به اندازه حقوق ۱۰۰ هزار نفر در نبود اینترنت

خسارتی به اندازه حقوق ۱۰۰ هزار نفر در نبود اینترنت نیو باكس: رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی كارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران اظهار داشت كه میزان خسارت وارد شده به كسب وكارهای مجازی در هفته گذشته به اندازه حقوق 100 هزار نفر تخمین زده شده است.


حمیدرضا اعتدال مهر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه امكان برآورد دقیق خسارات وارد شده به كسب وكارهای اینترنتی در مدتی كه اینترنت قطع بود وجود ندارد، اظهار نمود: یك مدل قابل فهم و منطقی برای تخمین حدودی میزان این خسارت با استفاده از آمار اشتغال و درآمدها انجام می شود.
وی اضافه كرد: طبق آمارها اشتغال حدود ۴۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم به اینترنت وابسته است. اگر فرض نماییم ۱۰ روز كار این افراد مبتلا به اختلال شده و نتوانسته باشند خلق ثروت كنند و پایین ترین حالت ممكن برای تخمین خسارت را حقوق این افراد در نظر بگیریم، در این زمان حدودا به اندازه ۱۳۰ هزار حقوق به كسب وكارهای اینترنتی خسارت وارد شده است.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی كارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران با اشاره به اینكه حداقل مبلغی كه می توان بعنوان ضرر و زیان محاسبه كرد، یك سوم حقوق افرادی است كه شغل آنها به اینترنت وابسته است، اشاره كرد: اگر میانگین حقوق را دو میلیون تومان در نظر بگیریم، می توانیم میزان خسارت را بطور تقریبی محاسبه نماییم كه عدد بزرگی است.
اعتدال مهر با اشاره به اینكه انتقاداتی در زمینه محاسبه حقوق و صفر نبودن كاركرد در این زمان نسبت به روش گفته شده وجود دارد، اظهار داشت كه می توانیم حداقل خسارت وارد شده به كسب وكارهای اینترنتی را معادل ۱۰۰ هزار نفر حقوق در نظر بگیریم كه پرداخت می شود، اما در مقابل آن كاری انجام نشده است.

بیش از ۵۰ درصد كاربران، مشتری بسته های اینترنتی تلفن همراه
به گفته وی سرویس های نسبتا خوبی كه روی گوشیهای همراه داده شده بود موجب شد كاربران كارهای خودرا با تلفن همراه انجام دهند و كامپیوتر های خانگی حدودا بلااستفاده شده است. از جانب دیگر برخی به سبب قیمت و كیفیت بهتر بسته های خط تلفن همراه، اینترنت خانگی خودرا نیز قطع كرده اند كه این مسئله سبب شده هنوز وضعیت كسب و كارهای مجازی به حالت پیش از قطع اینترنت بازنگردد.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی كارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران با بیان صفر شدن فروش برخی كسب وكارهای مجازی، اشاره كرد كه از زمان وصل شدن اینترنت خانگی فروش واحدها به ۳۰ تا ۴۰ درصد رسیده كه نشان میدهد بیشتر از ۵۰ درصد كاربران از بسته های اینترنتی تلفن همراه استفاده می نمایند.
منبع:

1398/09/06
16:21:13
5.0 / 5
4925
تگهای خبر: سرویس , فروش , قیمت , كامپیوتر
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه