معاون وزیر صنعت خبر داد:

افتتاح ۳۱۰ میلیون دلار پروژه در صنعت مس

افتتاح ۳۱۰ میلیون دلار پروژه در صنعت مس به گزارش نیو باكس ​​​​​​معاون وزیر صنعت از افتتاح ۳۱۰ میلیون دلار پروژه در صنعت مس اطلاع داد و با اشاره به اینكه تحریم در صنعت مس شكست خورده است، اظهار داشت: ۱.۸ میلیارد یورو طرح جدید در این عرصه تعریف شده است.​​​​به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، خداداد غریب پور بامداد امروز یكشنبه ۱۰ آذر ۹۸ در مراسم یكپارچه سازی سیستم های اطلاعاتی در صنعت مس اظهار داشت: خوشبختانه مس روزگار خوبی را سپری می كند و ۳۱۰ میلیون یورو پروژه در این صنعت تا شب عید افتتاح می شود و ۱.۸ میلیارد یورو طرح و ۱۳ هزار میلیارد تومان پروژه هم طرح آماده افتتاح است كه این اتفاق خوبی در حوزه صنایع مس به حساب می آید.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در این میان چشم انداز ما در بلند مدت برای سرمایه گذاری در صنعت مس مثبت است، چون كه این فضا به شدت در حال رونق بوده و پروژه های زیادی را در دست اجرا دارد و طرح های گوناگونی هم برای آینده این صنعت تعریف شده است.
وی خاطرنشان كرد: امروز به همت شركت ملی صنایع مس ایران، از معدن تا محصول می توان قیمت تمام شده را رصد كرده و وضعیت را به لحاظ انبارداری مورد بررسی قرار داد كه در چارچوب سامانه جامع مالی كه از جانب ملی مس طراحی شده، می توان ارتقای شفافیت را هم در كنار سرمایه گذاری ها شاهد بود.
به گفته غریب پور، بخش معدن و صنایع معدنی الان كاملا پیشتاز در حوزه ارزآوری است و اكتشافات در معادن هم در كنار صادرات وارد عمل شده است، به این معنا كه صنعت مس در سرچشمه و سونگون وارد فعالیت های جدیدی شده و پهنه های جدیدی هم در استان سیستان از جانب شركت ملی صنایع مس ایران در حال اكتشاف است.
غریب پور در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر در مورد تغییر در عوارض صادراتی بخش های مختلف معدنی اظهار داشت: در زمینه كنسانتره مس خوشبختانه با عنایت به مازاد تولیدی كه در كشور نسبت به مصرف وجود دارد، توانایی صادرات كاملا همزمان با تأمین بازار داخل وجود دارد و نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت هم برای تغییر عوارض صادرات این محصول فراهم است.
وی اظهارداشت: یكی از سیاستهای ما آموزش و ایمنی در معادن است كه كمیته ایمنی معادن را بیشتر از پیش فعال خواهیم كرد.
غریب پور اظهار داشت: در شرایط تحریم كه دو بار بخش معدن كشور از جانب آمریكا در لیست تحریم ها قرار گرفته، توانسته ایم در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۸ معادل كل سال ۹۷ صادرات مس داشته باشیم، پس تحریم صنعت مس در ایران شكست خورده است.
وی اظهارداشت: پشتیبانی از معادن كوچك مس در دستور كار قرار گرفته و سیاست ما آن است كه معادن بزرگ را خود شركت ملی مس در اختیار داشته باشد و در مقابل، معادن كوچك تحت نظر این مجموعه به فعالیت ادامه دهند.
همچنین در ادامه اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران هم اظهار داشت: در جهت هوشمندسازی سیستم های مالی برنامه ریزی شده تا سامانه جامع مالی را راه اندازی نماییم تا بتوانیم به صورت آنلاین قابلیت تعیین تكلیف قیمت تمام شده را در بخش های مختلف داشته باشیم.
وی اضافه كرد: بر این اساس برای شفاف سازی در جهت فروش، بازرگانی و انبارداری سیستمی طراحی شده تا بعنوان یك ابزار مدیریتی قابل تصمیم سازی سریع را به ما بدهد و اسناد مالی به صورت مكانیزه وارد سیستم شود.
سعدمحمدی خاطرنشان كرد: این سیستم جامع مالی كاملا از جانب متخصصان ایرانی طراحی شده و تلاش خواهد نمود تا به لحاظ مدیریتی ما را به سیستم های منطبق بر استانداردهای جهانی ارتباط دهد.
وی اظهار داشت: سهم مس از تولید ناخالص داخلی ارتقا خواهد یافت و جایگاه این صنعت در كل صنایع معدنی شاخص تر از قبل خواهد شد.

1398/09/10
20:58:15
5.0 / 5
4432
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه