در حاشیه جلسه دولت

رحمانی: آمار تولید داخل كشور افزایش یافته است

رحمانی: آمار تولید داخل كشور افزایش یافته است به گزارش نیو باكس وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: جواز تأسیس واحدهای تولیدی 16 درصد و پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی 8 درصد رشد داشته است و در مجموع تولیدات داخل كشور رو به رشد است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت با اشاره به اینكه جواز تأسیس واحدهای تولیدی ۱۶ درصد و پروانه بهره برداری از واحدهای تولیدی ۸ درصد افزایش داشته است، اظهار نمود: آمار تولید داخل نیز افزایش داشته است. در هشت ماه اول امسال تولید فولاد، مس، سیمان، سرامیك، دارو، منابع غذایی، پوشاك، روغن و مجموع تولیدات پتروشیمی افزایش یافته است. تقاضای ایجاد واحدهای تولیدی نیز افزایش داشته است. مصرف برق این واحدها نیز شش درصد رشد داشته است. البته در بعضی كالاهای خاص كاهش تولید هم داشته ایم اما در مجموع تولید ما افزایش داشته است.
وی در ادامه درباره تولید خودرو های برقی نیز اظهار داشت: تولید این خودرو ها یكی از برنامه های اصلی ما است و به جد پیگیری می شود. مپنا و چند شركت دیگر دراین زمینه فعال می باشند ولی تحقیقات دراین زمینه زمان بر است. البته قیمت خودرو های برقی هم باید به مرحله تجاری سازی برسد كه مردم توان خرید آنرا داشته باشند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره اقدامات این وزارتخانه برای كنترل قیمت ها بعد از افزایش قیمت بنزین اشاره كرد: پیش بینی ما این بود كه افزایش نرخ بنزین اثر واقعی و همین طور روانی داشته باشد و عده ای هم دنبال سوءاستفاده باشند. البته اثر واقعی در بیشتر كالاها یا وجود ندارد یا آنقدر ناچیز است كه می توان آنرا نادیده گرفت اما در حوزه خدمات اثر واقعی وجود داشته است كه ما هم نظارت داشته ایم و تا جایی كه توانسته ایم مانع افزایش قیمت ها شده ایم.
وی افزود: در همین مدت پرونده هایی كه به تعزیرات فرستاده ایم رشد چند صد درصدی داشته است. كنترل و نظارت ما تداوم دارد.
منبع:

1398/09/20
21:31:39
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: تجارت , تولید , خدمات , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه