عدم ثبات مدیریتی چالش بزرگ شهرك های صنعتی

عدم ثبات مدیریتی چالش بزرگ شهرك های صنعتی به گزارش نیو باكس عضو هیئت مدیره شهرك صنعتی عباس آباد اظهار داشت: مهمترین مشكل شهرك های صنعتی، نبود ثبات مدیریت است؛ در شهرك های صنعتی تهران در 8 سال 9 مدیر عوض شده كه لطمه بزرگی است.به گزارش نیو باكس به نقل از صداوسیما، سجاد هاشمی در برنامه تیتر امشب شبكه خبر اضافه كرد: تغییر و تعویض مدیران عامل شهرك های صنعتی، یكی از دغدغه های اصلی ماست بدین سبب باید برای داشتن یك مدیر خوب به منابع انسانی و توانایی های وی توجه ویژه شود.
وی اشاره كرد: با عنایت به مشكلات شهرك ها، دستگاه های دولتی و خدمات رسان و وزراتخانه ها باید هماهنگی و همكاری لازم را در برطرف نمودن مشكلات آب، برق، مخابرات و راه ها داشته باشند.
هاشمی اظهار داشت: قسمتی از مالیات بر ارزش افزوده برای پشتیبانی از تولید باید به شهرك ها برگردد تا در بازسازی استفاده گردد.
وی اضافه كرد: اگر دستگاه های خدمات رسان بموقع به وظایف ذاتی خود عمل كنند مشكلات شهرك های صنعتی زودتر برطرف می شود.
داوود نوده فرهانی عضو هیئت مدیره شهرك صنعتی شمس آباد نیز اظهار داشت: پشتیبانی از شهرك های صنعتی با عنایت به زیرساخت ها باید صورت گیرد.
وی اضافه كرد: شركت های خدمات رسان وظیفه حمایت و نگهداری شهرك ها را دارند، اما برای حمایت نیاز به برطرف شدن موانع است.
نوده فراهانی اظهار داشت: شهرك های صنعتی با عنایت به مطالعات زیست محیطی به وجود آمده است بدین سبب نیاز به حمایت سازمان محیط زیست دارد.
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان تهران نیز اظهار داشت: در ۱۰ سال قبل حدود ۱۱ مدیرعامل شهرك های صنعتی استان تهران تغییر كرده است.
صابر پرنیان اضافه كرد: یكی از اشكالات عمده و ویژه شهرك های صنعتی، سرمایه گذاری است بدین سبب سرمایه گذاری نیاز به تكمیل زیرساخت ها دارد كه انتظار می رود با مصوب شدن در مجلس یك درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به شهرك ها برگردد.
وی اظهار داشت: با عنایت به اینكه شهرك های صنعتی از لحاظ منابع، تأمین منابع مالی، گمرك و صادرات با مشكل مواجه می باشد، شركت های خدماتی نیز باید معاف از مالیات باشند همین طور قسمتی از ارزش افزوده كه تأمین ثروت می كند بهتر است به شهرك ها برگردد.
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان تهران اضافه كرد: اگر مجلس ارزش افزوده را به شهرك ها برنگرداند در سال های آینده در تكمیل زیرساخت ها با مشكل مواجه خواهیم شد.
وی اظهار داشت: هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در بازه زمانی ۴ سال نیاز است تا تعهدات را اجرایی نماییم.
پرنیان اشاره كرد: بااینكه امسال عملكرد طرح های عمرانی نسبت به سال های قبل متفاوت می باشد، اما برای پشتیبانی از شهرك های صنعتی نیاز است كه در تأمین مالی، صادرات و … نیاز به اقدام ویژه دارد و برای تعویض ماشین آلات فرسوده نیز نیاز به تسهیلات بیشتر است.
وی اضافه كرد: با جمع بندی استاندار و هماهنگی دستگاه های خدماتی نیاز است كه شهرك های صنعتی از نظر قانون مستثنی شود كه با حمایت دولت و برای حفظ محیط زیست به شهرك های صنعتی خصوصی تبدیل گردد بدین سبب باید محیط زیست نیز در كنار تولید قرار گیرد.
پرنیان اظهار داشت: برای ادامه صنعت، بالندگی تولید و افزایش اشتغال نیاز به تكمیل ظرفیت هاست.


منبع:

1398/10/05
15:24:17
5.0 / 5
4307
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه