سازمان امور مالیاتی:

صدور یا تمدید كارت بازرگانی منوط به گواهی مالیاتی شد

صدور یا تمدید كارت بازرگانی منوط به گواهی مالیاتی شد نیو باكس: مطابق با بیان سازمان امور مالیاتی، صدور یا تمدید كارت بازرگانی اشخاص حقیقی و حقوقی منوط به ستاندن گواهی مالیاتی است و در صورت عدم رعایت آن مسئولیت تضامنی وجود خواهد داشت.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، عباس بهزاد دادستان انتظامی سازمان امور مالیاتی كشور در نامه ای به مدیران امور مالیاتی شهر و استان تهران و استانها از صدور یا تجدید كارت بازرگانی در مهلت ۱۰ روزه آگاهی داد.
در این نامه آمده است: همان گونه كه آگاهی دارید مطابق ماده ۱۸۶ ق. م. م «صدور یا تجدید یا تمدید كارت بازرگانی و پروانه كسب یا كار اشخاص حقیقی یا حقوقی از جانب مراجع صلاحیت دار منوط به ارائه گواهی از اداره مالیاتی ذیربط در خصوص پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده می باشد و در صورت عدم رعایت این حكم مسؤولان امر نسبت به پرداخت مالیات های مزبور با مودی مسؤولیت تضامنی خواهند داشت، پس اقتضا دارد، ادارات كل امور مالیاتی در مواجهه با موارد تخطی از مفاد مقرره قانونی مذكور و باتوجه به مسؤولیت تضامنی مراجع مستنكف از ستاندن گواهی مندرج در ماده صدرالاشاره، اقدامات لازم را بمنظور وصول حقوق حقه دولت معمول دارند.
همچنین باتوجه به الكترونیكی شدن پروسه استعلام و صدور گواهی موصوف و برابر بند ۷ بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۸/۳۱ مورخ ۱۳۹۸/۴/۵ رئیس كل محترم سازمان متبوع موضوع «ترتیبات صدور گواهی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیاتی مستقیم»، مهلت پاسخگویی به درخواست / استعلام ها حداكثر ۱۰ روز از تاریخ ثبت آن در سامانه مربوطه می باشد، پس در امتداد تكریم ارباب رجوع، لزوم دارد مسؤولان امر و متصدیان واحدهای مالیاتی اقدامات لازم را در امتداد به روزرسانی پرونده های مالیاتی معمول دارند تا به محض دریافت استعلام، پاسخ مقتضی در كمترین زمان، پیش از انقضا مهلت مقرر ارائه گردد. بدیهی است با انجام ترتیبات فوق، از یك سو در وصول حقوق دولت تسریع به عمل آمده و از طرف دیگر رضایت مودیان محترم مالیاتی و زمینه رعایت حقوق ایشان فراهم می گردد.
علی ایحال ضمن اعمال نظارت كافی و مؤثر بر عملكرد ابوابجمعی، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب به نحو مقتضی به كلیه كاركنان شاغل در ادارات امور مالیاتی اطلاع رسانی شود.منبع:

1398/10/29
23:59:01
5.0 / 5
5015
تگهای خبر: بازرگانی , سازمان , مالیات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه