رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز خبر داد:

صدور حكم سرباند قاچاق سوخت

صدور حكم سرباند قاچاق سوخت به گزارش نیو باكس رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اعلام نمود كه با همكاری دستگاه های اطلاعاتی و اطلاعات سپاه توانستیم حكم نهایی سرباند قاچاق سوخت را صادر نماییم.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، علی مویدی خرم آبادی در نشست خبری اظهار نمود: این فرد كه در قاچاق صدها میلیون تن سوخت سهم داشت حكم قطعی خویش را دریافت كرده و باید جریمه ۱۴۵ میلیارد تومانی پرداخت كند.
به گفته وی، امسال مجموعا ۸۶ هزار پرونده به ارزش حدودا ۱۰ هزار میلیارد تومان در این ستاد تشكیل شده كه در قیاس با سال قبل رشدی ۷ درصدی را نشان داده است.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای ایجاد هماهنگی در مبارزه با قاچاق میان استان های كشور، اظهار نمود: ما در دو سال قبل دو رویكرد دانش محور و بومی كردن مبارزه با قاچاق در سطح استان ها را دنبال كردیم و خوشبختانه با همكاری ۲۶ دستگاه عضو ستاد مبارزه با قاچاق دستاوردهای قابل اتكایی در این حوزه به دست آمده است.
مویدی خرم آبادی افزود: یكی از دستاوردهای مهم ما مقابله با خروج كالاهای اساسی از كشور بوده و خوشبختانه در این مدت این قاچاق به پایین ترین میزان خود رسیده است.
وی با بیان این كه برنامه ریزی های قابل توجهی برای پیشگیری از قاچاق سوخت در دستور كار قرار گرفته، اظهار نمود: در ۱۸ ماه گذشته ما از قاچاق ۹ میلیارد لیتر سوخت جلوگیری كرده ایم و در سایر حوزه ها اقدامات قابل توجهی در این حوزه صورت گرفته است.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز افزود: در حوزه قاچاق لباس و پوشاك هم اقدامات مثبتی صورت گرفت كه با كاهش ورود پوشاك قاچاق، تولید كشور در این حوزه ۳۰ درصد افزایش یافت.
به گفته مویدی خرم آبادی، میزان ارزش كالاهای قاچاق كشف شده به ۹۵۰۰ میلیارد تومان رسیده كه نسبت به سال های قبل رشد قابل توجهی را نشان داده است.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به این كه برای مبارزه با قاچاق باید در مقابل باندهای سازمان یافته مقاومت نماییم، اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات مثبتی در زمینه شناسایی این باندها صورت گرفته و برای مثال در استان سیستان و بلوچستان برنامه ریزی هایی برای مدیریت این قاچاق سازمان یافته به صورت خاص در حوزه سوخت در دستور كار است.
وی افزود: در حوزه دخانیات هم اقدامات نتیجه بخشی در دستور كار بوده كه نتیجه آن این است كه هم اكنون بیشتر از ۹۰ درصد از میزان مصرف دخانیات كشور در داخل تولید می شود و قاچاق در این حوزه به شكل قابل توجهی كاهش پیدا كرده است.
مویدی خرم آبادی درباره میزان ارز ۴۲۰۰ تومانی قاچاق شده هم اظهار نمود: با عنایت به اهمیت این مورد و تاثیری كه می تواند بر قیمت ارز بگذارد عدد مربوط به این قاچاق را در جلسه ای دیگر دقیق تشریح كرده و در ارتباط با آن اطلاع رسانی خواهیم كرد.
منبع:

1398/10/30
16:25:37
5.0 / 5
4229
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سازمان , قیمت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه