رییس شبكه فن بازار ملی ایران خبر داد

حضور ۸ شركت سرمایه گذار كشورهای مسلمان در ایران

حضور ۸ شركت سرمایه گذار كشورهای مسلمان در ایران به گزارش نیو باكس رئیس شبكه فن بازار ملی ایران از حضور ۸ شركت سرمایه گذار كشورهای مسلمان در نشست سرمایه گذاری ۲۰۲۰ اطلاع داد و اظهار داشت: برای نخستین بار از جانب سازمان كشورهای D8 به دبیرخانه دائمی این گروه كه در ایران مستقر است، بودجه ۲۰ هزار یورویی اختصاص داده شد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، میلاد صدر خانلو در نشست خبری امروز كشورهای گروه D8 را سازمانی جهت بهبود موقعیت كشورهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی، متنوع سازی و ایجاد فرصت های جدید در روابط تجاری، افزایش مشاركت در تصمیم گیری ها در سطح بین المللی و فراهم آوردن استاندارد زندگی بهتر بین ۸ كشور دانست.
وی ۸ كشور عضو این گروه را شامل كشورهای بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاكستان و تركیه دانست كه این گروه از سال ۱۹۹۶ در شهر استانبول تركیه تشكیل شد.
صدر خانلو صلح به جای درگیری، گفتگو به جای مقابله را از شعارهای این گروه نام برد و خاطرنشان كرد: كشورهای این گروه به علت پراكندگی جغرافیایی از آسیا تا افریقا و دارا بودن یك هشتم جمعیت جهان، بازار مناسب و بزرگی برای فروش و انتقال فناوری ها و تكنولوژی های كاربردی هستند؛ ازاین رو این گروه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
برگزاری نشست سرمایه گذاری فناوری
معاون دبیر نشست شبكه تبادل و انتقال فناوری كشورهای D8 اظهار داشت: یكی از رویدادهای گروه D8 برگزاری نشست سرمایه گذاری فناوری (TIM ۲۰۲۰) است كه از جانب دبیرخانه دائم آن در ایران و در محل پارك فناوری پردیس اجرایی می شود.
وی نخستین دوره این رویداد را در سال ۲۰۱۷ به میزبانی ایران و در محل پارك فناوری پردیس دانست و اظهار نمود: در این جلسه بیشتر از ۲۰ صندوق جسورانه و ۲۰۰ نفر سرمایه گذار و سرمایه پذیر حوزه فناوری حضور داشتند.
صدرخانلو افزود: در این رویداد سه تفاهم نامه همكاری بین شركت شناسا با صندوق جسورانه از مالزی و انجمن جهانی سرمایه گذاران فرشته از تركیه، ادغام و سرمایه گذاری به میزان ۲۲ میلیون دلار در صنعت توریسم كشور و پایه ریزی ایجاد شبكه میان صندوق های جسورانه كشورهای عضو D8 بود.
وی با اشاره به رویداد TIM ۲۰۲۰ تصریح كرد: دومین دوره "نشست سرمایه گذاری فناوری" (Technology Investment Meeting) در دو روز ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه جاری در محل پارك فناوری پردیس برگزار می شود.
اخذ بودجه برای دبیرخانه دایمی D8
رئیس شبكه فن بازار ملی ایران و مركز توسعه تجارت فناوری پارك فناوری پردیس از دریافت بودجه ای برای دبیرخانه دائم این گروه اطلاع داد و اضافه كرد: این بودجه از سوی سازمان D8 به مبلغ ۲۰ هزار یورو است كه به منظور اجرایی سازی برنامه های آتی این دبیرخانه در نظر گرفته شده است.
به قول وی، این نخستین بودجه این دبیرخانه است و در صورت تایید عملكرد آن این بودجه در سال های آتی پرداخت خواهد شد.
صدرخانلو یكی از برنامه های دبیرخانه گروه D8 در سال ۲۰۲۰ را برگزاری رویداد جایزه انتقال فناوری (Technology Transfer Award) دانست و خاطرنشان كرد: اعطای این جایزه با هدف تشویق كشورهای اسلامی جهت انتقال فناوری، ترغیب همكاری بین كشورهای عضو و همكاریهای سازنده شركت ها و سازمان ها تعیین شده است.
معاون دبیر شبكه تبادل و انتقال فناوری كشورهای D8 اضافه كرد؛ با عنایت به تصمیمات شورای راهبری این نشست، موضوعات اصلی برگزاری نشست ۲۰۲۰، پیگیری مصوبات گذشته و شناسایی و عرضه فرصت های سرمایه گذاری تعیین شده است.
حضور شركتهای سرمایه گذار خارجی در ایران
رئیس شبكه فن بازار ایران به بیان جزئیات نشست سرمایه گذاری ۲۰۲۰ پرداخت و اظهار داشت: هم اكنون بالغ بر ۲۰ شركت شامل سرمایه گذاران، كارآفرینان و فرشتگان كسب و كار خارجی از ۸ كشور پاكستان، نیجریه، اتیوپی، بنگلادش، لبنان، هند، مصر و سوریه جهت حضور در این جلسه اعلام آمادگی كرده اند.
وی افزود: در این رویداد سرمایه گذاران اثرگذار داخلی چون انجمن VC، صندوق نوآوری و شكوفایی، شركت های بخش خصوصی، صندوق پشتیبانی از صنایع الكترونیك و بالغ بر ۱۰۰ سرمایه گذار داخلی حضور خواهند داشت.
عرضه ۱۰۰ طرح جهت شركت در سرمایه گذاری خارجی
معاون نشست سرمایه گذاری فناوری ۲۰۲۰ اظهار داشت: به منظور معرفی طرح ها به سرمایه گذاری فناوری مشترك تابحال ۱۰۰ طرح به دبیرخانه دائمی D8 ارسال شده است كه بعد از داوری ۱۵ طرح برای معرفی به سرمایه گذاران خارجی انتخاب گردید.
وی افزود: از این تعداد ۳ طرح در حوزه های انرژی، تجهیزات پزشكی و دارو از جانب سرمایه گذاران خارجی انتخاب شدند.
رئیس شبكه فن بازار ملی ایران، برگزاری پنل های تخصصی، داستان های استارتاپی و بیان تجربیات موفق، عرضه سرمایه گذاران و كارگاه های آموزشی را از بخش های این نشست عنوان نمود.1398/11/05
14:41:06
5.0 / 5
4309
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه