در پاسخ به مهر عنوان شد

جرایم سنگین در انتظار وكلای متخلف

جرایم سنگین در انتظار وكلای متخلف به گزارش نیو باكس رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینكه در آئین نامه جدید بررسی تراكنشهای بانكی، حساب های بالای ۵میلیاردتومان بررسی می شوند، اظهار داشت: اگر وكلا اظهارنامه غیرواقعی بدهند، با جرایم سنگین مواجه می شوند.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، امیدعلی پارسا در حاشیه صبحانه كاری با فعالان اقتصادی اظهار داشت: بر مبنای آیین نامه جدید بررسی تراكنش های بانكی، آن دسته از حساب هایی مورد بررسی قرار می گیرند كه تراكنش آنها بالای ۵ میلیارد تومان باشد.
وی با اشاره به اینكه بررسی تراكنش های بانكی بحث مهمی است كه در چارچوب آیین نامه جدید، نحوه و چگونگی برخورد با تراكنش های بانكی مشخص شده است، اضافه كرد: البته بررسی حساب ها به مفهوم آن نیست كه تراكنش ها لزوماً مشمول مالیات می شود، بلكه پیشبینی آن است كه دو تا سه درصد از این حساب ها مشمول پرداخت مالیات شوند.
رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی حق دارد، حساب های بانكی را تا ۵ سال قبل بررسی كند.
پارسا در پاسخ به این سؤال كه كارمندان پیش از دریافت حقوق خود، شاهد كسر مالیات هستند؛ اما قراردادهای میلیاردی مالیات نمی دهند، اظهار داشت: ما دو نوع مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده داریم كه گاهی این دو با هم مختلط می شوند؛ در صورتی كه مالیات مستقیم آن دسته از مالیاتی است كه قانون فعلی می گوید كه كل فعالیتهای فرهنگی و هنری معاف هستند؛ اما اینكه در اصلاحیه بعدی چه تصمیمی در سلسله مراتب اتخاذ تصمیم، گرفته می شود.
وی اضافه كرد: معافیت در امور فرهنگی و سینمایی منظور این است كه ارزش افزوده بر روی بلیت سینماها نیاید و اینجا است كه دیگر بحث سلبریتی مطرح نیست؛ حتی بحث ها در این حد مطرح است كه به مالیات بر ارزش افزوده هم تسری نیابد.
پارسا در مورد نصب كارتخوان در مورد مطب پزشكان و وكلا اظهار داشت: در این رابطه نشستی با جامعه پزشكی كشور برگزار گردید كه تفاهم نامه ای داشتیم كه سازمان نظام پزشكی كشور، به صورت شایسته این مورد را در داخل خود بررسی و به سرانجام برسانند.
وی با اشاره به اینكه آنچه كه قانونگذار مهلت داده و تكلیف كرده، سازمان امور مالیاتی را مكلف به این می كند كه اظهارنامه ها را در خرداد سال بعد بررسی نماید و نتیجه را اعلام كند؛ این در شرایطی است كه در مورد پزشكان با ابزارهایی كه سازمان امور مالیاتی در اختیار دارد، به نتیجه قطعی در مورد نتیجه كارتخوان ها و اظهارنامه های مالیاتی آنها خواهیم رسید.
پارسا در مورد دریافت مالیات از وكلا هم اظهار داشت: اگر در این مدت تكلیف خویش را انجام ندهد، در بررسی اظهارنامه ها با آنها برخورد می شود. وكلا هم اگر تكالیف قانونی خویش را انجام نداده باشند، با آنها همچون سایر بخشها برخورد می شود و جرایم سنگینی در انتظار آنها است.
وی اضافه كرد: ۹۸ درصد از پیشبینی درآمدهای مالیاتی محقق شده است. البته دولت در كمیسیون تلفیق، ۱۷۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در نظر گرفته است، اما باید دید كه در صحن علنی مجلس چه اتفاقی رخ می دهد.

1398/11/13
08:24:57
5.0 / 5
4274
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بانك , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه