معاون وزیر صنعت:

تولید خودرو در آذر و دی ۱۰۰ درصد افزایش یافت

تولید خودرو در آذر و دی ۱۰۰ درصد افزایش یافت نیو باكس: معاون وزیر صمت از افزایش ۱۰۰ درصدی تولید خودرو در كشور در ماه های آذر و دی و افزایش ۱۴۰ درصدی واگذاری خودرو در این دو ماه نسبت به ماه های مشابه سال قبل آگاهی داد.


به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، سعید زرندی در مراسم افتتاح سالن مجموعه سازی بدنه خودرو یكی از شركتهای خودروسازی كه قبل از ظهر امروز برگزار شد، اظهار داشت: به كسانی كه قصد دلالی در این بازار را دارند اخطار می دهیم كه در این بازار به زودی متضرر خواهند شد.
وی اضافه كرد: دولت می خواهد با وضع مالیات بر عایدی سرمایه كه مقدمات آن در مجموعه وزارت صنعت نهایی شده از كسانی كه بیشتر از یك خودرو دارند مالیات دریافت كند و كسانی كه مبادرت به خرید بیشتر از یك خودرو با هدف كسب سود و دلالی كنند، اساسا متضرر خواهند شد.
زرندی اضافه كرد: دولت و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف ایجاد نهضت داخلی سازی و پشتیبانی از كالای بومی، هزار و ۱۶۵ میلیون یورو خرید كالای خارجی از تولیدات صنایع داخلی را امسال هدف گذاری كرد كه ۲۷۵ میلیون یوروی آن سهم بخش صنعت خودرو بود و خوشبختانه این هدف تابحال محقق شده است.
وی با اشاره به اینكه نرخ بالای خودرو باعث رنجش مردم شده است اظهار داشت: البته این نرخ بالا ناشی از مسائلی است كه خارج از حوزه كنترل خودروسازان است و مسائلی نظیر تورم و نرخ ارز روی آن اثر می گذارد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت اضافه كرد: ۲ هزار و ۲۶۷ میلیارد تومان نقدینگی در كشور وجود دارد و از آغاز سال تابحال ۳۰۰ هزار میلیارد تومان به آن افزوده شده و در واقع نظام بانكی كشور تولید نقدینگی دارد كه این امر هم باعث افزایش قیمت كالاها و همچون خودرو می شود.
زرندی با اشاره به اینكه الان ظرفیت ساخت سالانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو در كشور وجود دارد اضافه كرد: الان ۱۲ درصد ارزش افزوده كشور مربوط به این صنعت است و ۶۳۰ هزار نفر در كشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این صنعت مشغول به كار هستند و اگر نهضت ساخت داخل در این صنعت جدی گرفته نمی شد سال جاری مجبور بودیم برای تأمین نیاز كشور، در چنین شرایطی ۱۰ میلیارد دلار ارز از كشور خارج نماییم.
وی با اشاره به اینكه در ماه های اخیر خوشبختانه كشور توانسته است شوك های ناشی از تحریم ها را تحمل و سپری كند اضافه كرد: از آغاز سال جاری، صدور جواز كسب ۱۸ درصد و صدور پروانه بهره برداری ۵ درصد رشد كرده است و در همین مدت ۳۳۹ هزار پروانه نظام صنفی صادر شده كه نشان دهنده رشد ۳.۹ درصدی این بخش در مقایسه با سال قبل است.


منبع:

1398/11/27
22:46:51
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: بازار , بانك , تجارت , تورم
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه