40 میلیون دلار ارزش افزوده صادراتی در دلیجان

40 میلیون دلار ارزش افزوده صادراتی در دلیجان نیو باكس: خمین - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دلیجان اظهار داشت: 40 دلار ارزآوری و ارزش افزوده اقتصادی امسال از محل صادرات عاید صنعتگران و تجار این شهرستان شده است.


مجید طالبی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: این میزان ارزآوری از محل صادرات 235 هزار تن انواع محصولات عایق رطوبتی، الیاف پلی استر، سیمان، كنسانتره سرب و روی، نمد، تیشو و نمك تصفیه شده یددار توسط صنعتگران و كارآفرینان دلیجانی كسب شده است.
وی، مهمترین ارزآوری را مربوط به محصولات الیاف پلی استر، ایزوگام كنسانتره روی عنوان نمود.
طالبی اظهار نمود: تركمنستان، تركیه، عراق، افغانستان، تاجیكستان، بلغارستان، قرقیزستان، آذربایجان، امارات متحده عربی و هلند كشورهای هدف صادراتی محصولات تولیدی این شهرستان هستند.
وی بیان كرد: در دلیجان 18 واحد واحد صنعتی قابلیت صادرات دارند و پیش بینی می گردد تا آخر امسال رقم حاصل از صادرات كالا در این شهرستان به حدود 500 هزار تن افزایش یابد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دلیجان اظهار نمود: 337 واحد تولیدی با هشت هزار و 180 میلیارد ریال سرمایه گذاری در این شهرستان فعال است.
طالبی اضافه كرد: دلیجان رتبه سوم سرمایه گذاری را در بخش صنعتی استان مركزی دارد و پنج درصد از مجموع سرمایه گذاری صنعتی این استان متعلق به دلیجان است و هشت هزار و 385 نفر در صنایع این شهرستان اشتغال دارند.
وی اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی ویژه دلیجان و فراهم بودن زیرساخت های صنعتی شرایط سرمایه گذاری در این شهرستان را متمایز كرده است.
طالبی اضافه كرد: مجتمع تولیدی الیاف پلی استر دلیجان در زمره بزرگترین مجموعه های تولیدی خاورمیانه است به صورتی كه صادرات 20 درصد از الیاف پلی استر كشور در این شهرستان انجام می گردد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت دلیجان در مورد توانمندی دلیجان در تولید عایق رطوبتی اظهار داشت: واحدهای تولید عایق رطوبتی این شهرستان بیش از 70 درصد نیاز كشور در این بخش را تولید می كنند.
شهرستان دلیجان از توابع استان مركزی با 50 هزار نفر جمعیت در مسیر شاهراه اصلی استان های جنوبی و شرقی با استان های شمالی و مركزی قرار دارد و تنها خوشه صنعتی كشور در تولید عایق رطوبتی و قطب تولید الیاف پلی استر كشوراست.
7277/6013/ خبرنگار: افسانه آروند *** انتشار دهنده: مژگان حیدری


1396/10/30
15:30:52
5.0 / 5
4742
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه