در پاسخ به مهر عنوان شد

كاهش 5000 دلاری ارزبری خودرو ها در پلت فرم جدید

كاهش 5000 دلاری ارزبری خودرو ها در پلت فرم جدید به گزارش نیو باكس یك مقام مسئول در صنعت خودرو از طراحی یك پلت فرم برای تولید انواع خودرو های ایرانی آگاهی داد و اظهار داشت: پك خودرو های وارداتی 6000 دلار بوده كه با داخلی سازی 92 درصدی این رقم به 1000 دلار كاهش پیدا می كند.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، كیانوش پورمجیب در نشست خبری خود با خبرنگاران از طراحی پلت فرم تولید خودرو در ایران آگاهی داد و اظهار داشت: مقرر است در این پلتفرم، خودرو های برقی، هیبریدی و كلاس های مختلف خودرو های با سوخت فسیلی سوار شود به نحوی كه هاچ بك، كراس اور، وانت و سدان بر روی این پلت فرم تولید شده و تولید آنها منطبق با استانداردهای ایمنی خواهد بود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص میزان جلوگیری از خروج ارز با طراحی این پلت فرم و تولید خودرو های در رابطه با آن اظهار داشت: در خودرویی كه بهمن سال آینده از خانواده طراحی شده بر روی این پلت فرم به بازار عرضه خواهد شد، بالغ بر ۹۲ درصد خودكفایی به چشم می خورد كه این عدد بی سابقه است و تاكنون هیچ محصولی در ایران تولید نشده كه در شروع لانچ آن، این درصد از خودكفایی حاصل شده باشد.
پورمجیب اشاره كرد: هم اكنون قیمت هر پك خودرو های وارداتی ۶۰۰۰ یورو ارزبری دارد و از این كمتر برای هیچ خودروی وارداتی نمی توان متصور بود بدین سبب ۹۲ درصد خودكفایی نشانگر جلوگیری از خروج مقدار قابل توجهی ارز دارد.
این مقام مسئول در صنعت خودرو اشاره كرد: محصول آتی كه بر روی این پلت فرم طراحی شده با كمتر از ۱۰۰۰ دلار ارزبری وارد بازار خواهد شد كه ارزش بالایی را برای كشور به لحاظ جلوگیری از خروج ارز حاصل خواهدنمود.
پورمجیب با اشاره به اینكه در شرایط خاص كشور، مقوله ارز یك عامل تعیین كننده در تولید محسوب می شود، اظهار داشت: اگر ارزبری تولید خودرو را مدیریت نكنیم، تداوم تولید گرفتار ابهام خواهد شد بدین سبب حداكثر داخلی سازی در دستور كار قرار دارد.
وی در ادامه با اشاره به اینكه توسعه پلت فرم مذكور با هدف پوشش حداكثری استانداردهای اروپایی صورت خواهد گرفت، اضافه كرد: طراحی پلت فرم باید قابلیتی داشته باشد كه قوای محركه را نیز بتوان تولید كرد ضمن اینكه ساخت داخل اجزای این پلت فرم نیز همچون اهداف بسیار مهم بشمار می رود.
این مقام مسئول در صنعت خودرو با اشاره به اینكه سیستم برق الكترونیك، ترمز، ایربگ، اكسل و ایمنی فعال، همچون خاصیت های این پلت فرم است، اظهار داشت: درانتها سال ۹۹ یك خودروی سدان از پلت فرم مذكور تولید شده و در سال ۱۴۰۰ كراس اور این پلت فرم به بازار عرضه خواهد شد اما سواری های طراحی شده در كلاس C قرار می گیرد.
پورمجیب اظهار داشت: توسعه موتور سه سیلندر در دستور كار قرار گرفته و نمونه سازی ها در این رابطه از سه سال قبل شروع شده تا بتوان آنرا به تولید انبوه رساند.
وی توسعه قوای محركه هیبریدی و برقی را در دستور كار دانست و اشاره كرد: كاهش یك لیتری مصرف سوخت در این موتوری كه در سال ۹۹ رونمایی خواهد شد، حاصل می گردد كه یك پیشرفت بسیار مناسب در حوزه سیستم سوخت رسانی این موتور ملی است.
به گفته وی، ۹ محصول در سه سال آینده روانه بازار خواهند شد كه ۵ محصول اوایل سال ۹۹ بوده ضمن اینكه بهمن سال ۱۴۰۱ خودروی دنا برقی برمبنای قطعات داخلی سازی شده روانه بازار خواهد شد.


منبع:

1398/12/10
16:46:20
5.0 / 5
3578
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه