سخنگوی گمرك ایران اعلام كرد:

صادرات ماسك، از 21 بهمن ممنوع اعلام گردید

صادرات ماسك، از 21 بهمن ممنوع اعلام گردید به گزارش نیو باكس سخنگوی گمرك ایران اظهار داشت: یك روز بعد از مصوبه كارگروه تنظیم بازار و بمنظور تامین نیازهای كشور، در 21 بهمن ماه طی نامه ای به گمركات كشور، ممنوعیت صادرات ماسك های تنفسی به گمركات اجرایی ابلاغ گردید.به گزارش نیو باكس به نقل از گمرك ایران، سیدروح اله لطیفی درباب زمان ممنوعیت ماسك های تنفسی، گفت: برمبنای ماده پنج صورتجلسه شماره ۷۷ مورخ بیستم بهمن ماه در خصوص جلوگیری از اپیدمی بیماری های تنفسی و نیاز كشور به ماسك های پزشكی تنفسی، صادرات ماسك های تنفسی تا اطلاع ثانوی ممنوع گردید.
سخنگوی گمرك ایران اظهار داشت: بر همین مبنا گمرك ایران نیز در اجرای این صورتجلسه و با نامه دریافتی از دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت، موضوع ممنوعیت صدور انواع ماسك های پزشكی و تنفسی را در تاریخ ۲۱ بهمن ماه به كلیه گمركات اجرایی در نامه شماره ۱۵۰۴۴۰۷/۹۸ ابلاغ نمود.
لطیفی درباب ممنوعیت صادرات مواداولیه تولید ماسك های پزشكی نیز اعلام نمود: با شیوع بیماری كرونا و با تصمیم كارگروه تنظیم بازار، در بند۱-۱۶ صورتجلسه شماره ۷۹ این كارگروه، صادرات مواد اولیه تولید ماسك های پزشكی نیز از هفتم اسفندماه طی نامه ای از طرف دفتر صادرات گمرك ایران، به گمركات اجرایی ممنوع اعلام گردید.
وی اضافه كرد: در همین راستا چندین اظهارنامه صادراتی كه قبلا برای صادرات این كالا اقدام شده بود، پیش از خروج ماسك ها و مواد اولیه تولید ماسك باطل شد و كالاها برای توزیع و تولید به داخل بازگشت داده شد.
سخنگوی گمرك ایران اشاره كرد: گمرك از ابتدا باتوجه به شرایط خاص كشورتمام اقدامات لازم را برای ممانعت از صادرات ماسك های پزشكی در دستور كار خود قرارداد.


منبع:

1398/12/12
19:28:39
5.0 / 5
4039
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , كالا
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه