یك عضو اتاق بازرگانی تهران:

باید ابتدا از كرونا عبور نماییم

باید ابتدا از كرونا عبور نماییم نیو باكس: یك عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد می باشد برای دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده در سال جهش تولید، باید ابتدا از بحران كرونا به سلامت عبور نماییم.


عباس آرگون در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امروز اقتصاد ایران همچون اقتصاد خیلی از كشورهای دنیا، مستقیما با تبعات ویروس كرونا دست و پنجه نرم می كند و خیلی از بخش ها تحت تاثیر شیوع ویروس كرونا یا تعطیل شده اند یا با ظرفیتی محدود كار می كنند.
بگفته وی، برای باقی ماندن زیرساخت ها و فراهم كردن شرایطی كه اقتصاد ایران در آن آماده جهش باشد، اولویت نخست عبور از بحران كرونا با كمترین لطمه خواهد بود. بعد از سلامت مردم و جامعه، حفظ زیرساخت های اقتصادی بسیار مهمست.
این عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به موقعیت خاصی كه كرونا در اقتصاد جهان ایجاد كرده، بیان كرد: در كنار مسائل داخلی شرایط كشورهای خارجی نیز برای ما تعیین كننده خواهد بود؛ برای اینكه از یك سو برخی تولیدات نیاز به واردات مواد اولیه دارند كه در شرایط بسته بودن مرزها، امكان پذیر نیست و از طرف دیگر بازار داخلی نیز محدود است.
آرگون افزود: برای عبور از محدودیت بازار داخل، صادرات بهترین گزینه بشمار می رود كه این مساله نیز تحت تاثیر كرونا فعلا، با دشواری رو به رو شده است. بدین جهت بنظر می رسد اولین گزینه و اولویت كشور، عبور از بحران كرونا خواهد بود.
وی با اشاره به برخی محدودیت ها و مشكلات تولید در داخل كشور، توضیح داد: مسائلی همچون مشكلات محیط كسب و كار، بروكراسی پیچیده، دشواری دسترسی به تسهیلات، تغییر مداوم قوانین و دستورالعمل ها و محدودیت هایی كه تحریم ها ایجاد كرده، قسمتی از مسائل دیگری است كه برای دستیابی به جهش تولید باید برای آن برنامه ریزی كرد و در امتداد رسیدن به این هدف، این موانع را كنار زد یا كوشش كرد كه لااقل كمرنگ شوند.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۹ را سال "جهش تولید" نام گذاری كرده اند.
منبع:

1399/01/12
21:25:32
5.0 / 5
3230
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه