طلا در سرازیری كاهش قیمت افتاد

طلا در سرازیری كاهش قیمت افتاد نیو باكس: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار به دنبال طرح آمریكا برای بازگشایی اقتصاد خود به پایینترین حد در یك هفته اخیر نزول كرد.به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری در بازار سنگاپور با ۰.۳ درصد كاهش، به ۱۶۷۹ دلار و ۹۵ سنت رسید در صورتیكه در زمان گشایش بازار در پایین ترین حد از ۹ آوریل بود. بهای معاملات این بازار روز جمعه تحت تاثیر تصمیم آمریكا برای بازگشایی زودتر از حد انتظار اقتصادش، حدود دو درصد سقوط كرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد كاهش، به ۱۶۹۵ دلار و ۲۰ سنت رسید.

مایكل مك كارتی، استراتژیست ارشد در شركت سی ام سی ماركتس در این زمینه اظهار داشت: كمرنگ شدن خوش بینی به چشم انداز رشد اقتصادی، عاملی است كه معمولا از افزایش قیمت طلا پشتیبانی می كند اما هم اكنون چنین اتفاقی نیافتاده كه ممكنست به سبب قویتر شدن دلار باشد كه حركت شایان توجهی نداشته اما ارزش آن بالاتر رفته است.

دلار كه دارایی امن جایگزین طلا محسوب می شود، از آماده شدن سرمایه گذاران برای شنیدن اخبار وخیمتر مربوط به شیوع ویروس كرونا و آماده شدن محتاطانه دولتهای سراسر جهان برای بازگشایی اقتصادشان، سود برد.

در آمریكا، فرمانداران ایالتهایی كه بیشترین آلودگی به كرونا را داشته اند با دونالد ترامپ، رئیس جمهور این كشور بر سر ادعایش درباره كافی بودن تستهای كرونا و بازگشایی سریعتر اقتصاد اختلاف نظر دارند و همزمان اعتراضات بیشتری مقابل تمدید محدودیتهای رفت و آمد در دست برنامه ریزی است.

بر اساس گزارش رویترز، شمار موارد جهانی مبتلاشدن به ویروس كرونا از مرز دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گذشته و شمار جان باختگان به ۱۵۹ هزار و ۸۱۸ نفر رسیده است.

در آستانه هفته ای كه طی آن آمار اقتصادی و گزارش درآمدهای مالی شركتها منتشر می شود، بازارهای سهام آسیایی شروع محتاطانه ای داشتند.

شركت خدمات معاملاتی MKS PAMP در یادداشتی اعلام نمود از نظر فنی طلا در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حمایت در سطح ۱۶۷۰ دلار را تست كرد و سطح حمایت بعدی در ۱۶۵۰ دلار قرار دارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۲.۳ درصد افزایش، به ۲۲۰۶ دلار و ۱۲ سنت صعود كرد. هر اونس پلاتین ثابت بود و در ۷۷۵ دلار و ۴۱ سنت ایستاد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۱۵ دلار و ۲۲ سنت معامله شد.

منبع:

1399/02/02
13:26:31
5.0 / 5
2898
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خدمات , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه