از سوی شركت بازرگانی دولتی؛

جزئیات قیمت تمام شده شكر اعلام گردید

جزئیات قیمت تمام شده شكر اعلام گردید نیو باكس: شركت بازرگانی دولتی ایران در اطلاعیه ای با اشاره به تامین بودن كالاهای اساسی كشور همچون برنج، روغن و شكر در شرایط تحریم، جزئیات قیمت تمام شده شكر را اعلام نمود.


به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، شرکت بازرگانی دولتی ایران در این اطلاعیه قیمت شکر وارداتی با ارز نیمایی (خرید ۱۵ اسفندماه ۹۸) و جزئیات قیمتی خریدهای فعلی (دوم اردیبهشت ماه ۹۹) و محاسبات قیمت تمام شده شکر را که توسط انجمن صنایع قند و شکر ایران محاسبه شده شرح داد.
جزئیات محاسباتی قیمت شکر وارداتی با ارز نیمایی که در اسفندماه سال قبل وارد و الان در بازار شکر در حال مبادله است به این شرح است: ارزش شکر خام در بنادر کشور با قیمت ۴۹ هزار و ۹۹۳ ریال، هزینه گمرکی، انبارداری و بارگیری چهار هزارو ۵۹۲ ریال، هزینه های عملیات بانکی و ثبت سفارش، مجوزهای بهداشتی، دستمزد تصفیه ۶ هزار و ۲۴۱ ریال، قیمت تمام شده هرکیلوگرم ۶۰ هزار و ۸۲۶ ریال، قیمت فروش هرکیلوگرم شکر سفید درب کارخانه تصفیه کننده شکر در مرکز کشور با ۱۰ درصد سود ۶۶ هزار و ۹۰۸ ریال است.
مقدار ۱۲۳ هزار تن شکر از آغاز سال ۱۳۹۹ وارد کشور و بعد از ترخیص برای تصفیه به کارخانجات حمل شده است و درب کارخانجات تصفیه شکر با قیمت ۶ هزار و ۲۰۰ تا ۶ هزار و ۳۰۰ تومان عرضه می شود.
برآورد قیمت های شکر سفید حاصل از شکر خام وارداتی با ارز نیمایی در تاریخ دوم اردیبهشت ۱۳۹۹ با لحاظ کاهش قیمت های جهانی ارزش شکر خام در بنادر کشور ۳۹ هزار و ۲۵۶ ریال، هزینه های گمرکی، انبارداری، ترخیص و بارگیری چهار هزار و ۴۱ ریال، هزینه های عملیات بانکی و ثبت سفارش، مجوزهای بهداشتی، دستمزد تصفیه و ضایعات پنج هزارو ۶۵۲ ریال، قیمت تمام شده هرکیلوگرم درب کارخانه ۴۸ هزار و ۹۴۹ ریال، قیمت فروش هرکیلوگرم شکر سفید درب کارخانه تصفیه کننده ی شکر در مرکز کشور با ۱۰ درصد سود ۵۳ هزار و ۸۴۴ ریال است.
طبق آمارها به علت کاهش قیمت های جهانی، قیمت خریدهای فعلی حدود ۲۰ درصد کاهش خواهد داشت که در صورت ثبات این قیمت جهانی و انجام واردات و حمل به کارخاجات تصفیه کننده، شکر استحصالی عرضه شده به بازار، به قیمت های فوق خواهد بود.
لازم به ذکر است در سال ۱۳۹۸ شکر خام وارداتی توسط بخش خصوصی که به صورت عمده کارخانجات تولید قند و شکر بودند، با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شد و با مجوزهای اداره کل توزیع و فروش این شرکت و حواله های صادره توسط انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر در سطح کشور با قیمت چهار هزارو ۵۰ تومان عرضه شده است که نتیجه آن ثبات بازار این کالا بود.
در حال حاضر و برای ماه مبارک رمضان از محل ذخایر شرکت بازرگانی دولتی ایران برای بخش خانوار بر مبنای قیمت های ابلاغی سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از راه سازمان های بازرگانی استان ها عرضه می شود.


منبع:

1399/02/05
12:31:07
5.0 / 5
3441
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه