برنامه ریزی جدی برای از سرگیری تجارت با تركیه

برنامه ریزی جدی برای از سرگیری تجارت با تركیه نیو باكس: سازمان توسعه تجارت اعلام نموده كه برنامه ریزی جدی برای از سرگیری تجارت میان ایران و تركیه در دستور كار قرار گرفته است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، بر طبق اطلاعات اعلام شده از طرف این سازمان در جلسه ای که بتازگی با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت و نمایندگانی از اتاق های بازرگانی و وزارتخانه های بهداشت، راه و شهرسازی، امور خارجه و کشور برگزار شده، پروتکل های بهداشتی برای تسهیل تجارت میان ایران و ترکیه باردیگر بررسی شده است.
در آخر این جلسه دستگاه های ذیربط اعلام نمودند که آمادگی انجام هماهنگی های لازم برای از سرگیری تجارت میان دو کشور را دارند و می توان به فعال شدن مرزهای جاده ای امیدوار بود. همین طور در این نشست اعلام گردید که تردد مشترک ریلی میان ایران و ترکیه ادامه خواهد داشت.
سید جلال ابراهیمی – مدیر مرکز مطالعات ایران و ترکیه – در گفت و گو با ایسنا، اعلام نمود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا هم اکنون مرزهای زمینی مشترک جز برای موارد بسیار خاص و محدود مانند بازگرداندن راننده های ایرانی از اروپا، بسته است اما مسیر ریلی مشترک میان ایران و ترکیه فعال است.
بگفته وی باتوجه به حجم بالای تجارت میان دو کشور و همین طور استفاده ترانزیتی که دو طرف از مرزهای یکدیگر می کنند، قاعدتا نمی توان مرزها را به شکل طولانی مدت بست اما باتوجه به شیوع ویروس کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی اهمیت فراوانی دارد.
به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، بر طبق آخرین گزارش ها از عملکرد تجاری ایران در سال ۱۳۹۸ ترکیه با افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی واردات خود از ایران بعد از چین و عراق در رده سوم واردکنندگان کالا قرار داشته است.
مرزهای دو کشور تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا از هفته های پایانی سال قبل بسته شد اما مسیر برای از سرگیری تجارت مشترک همچنان ادامه دارد.
منبع:

1399/02/11
11:21:39
5.0 / 5
2866
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه