در بیانیه ای به مناسبت روز كارگر

شافعی: كارگر، كارفرماودولت برای عبور از موانع در كناریكدیگر بایستند

شافعی: كارگر، كارفرماودولت برای عبور از موانع در كناریكدیگر بایستند نیو باكس: رئیس اتاق بازرگانی ایران بر لزوم رعایت اصل سه جانبه گرایی برای عبور از موانع كسب و كار تاكید نمود.به گزارش نیو باکس به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، غلامحسین شافعی در یادداشتی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی کارگر با اشاره به هدف مشترک کارگران و کارفرمایان در میدان تولید، بر لزوم رعایت اصل سه جانبه گرایی برای عبور از موانع کسب و کار تاکید نمود.
متن این یادداشت به شرح زیر است:
کارفرمایان و سرمایه گذاران به خوبی می دانند که نیروی کار مهمترین سرمایه آنها در جهت پیشبرد امور است از همین رو کارفرما بیش از هر شخص دیگری، قدر کارگر را می شناسد و مقام آنرا محترم می داند.
فاصله و مرزی میان کارگر و کارفرما وجود ندارد چه اینکه هر دو به سمت یک هدف در عرصه اقتصاد گام برمی دارند. از همین رو کارهای خود و همکارانم در پارلمان بخش خصوصی در امتداد پشتیبانی از هر دو قشر استوار شده است.
در روزهایی که سایه کرونا بر سایه تحریم افزوده شده و هر دو بر سر اقتصاد ایران سنگینی می کنند، اتحاد و همت همه جانبه گروه های فعال در میدان کسب و کار لزوم بیشتری پیدا کرده است.
در ماه های اخیر «کرونا» بعنوان سومین چالش بزرگ از راه رسیده و کسب وکارها را به چالشی سخت تر از قبل گرفتار ساخته است. قبل از این، دو مانع دیگر یعنی «فضای نامساعد کسب وکار» و «تحریم های ظالمانه» سد راه کارهای اقتصادی قرار گرفته بود.
رعایت اصل سه جانبه گرایی در این شرایط دشوار بیش از گذشته می تواند راهگشا باشد. کارگران، کارفرمایان و دولت باید همراه با هم و هرکدام در نقش های خود به میدان بیایند و به سمت هدف نهایی گام بردارند.
امروز نیازمند بسط و گسترش مفاهیمی همانند کار شایسته در کشور هستیم. برای داشتن یک اقتصاد شکوفا و رشدیافته لازم است تشکل های کارگری و کارفرمایی در کنار هم قرار بگیرند، بدون همکاری سازنده و اثربخش نیروی کار در تولید و ارتقای بهره وری در کشور، نمی توان به تنهایی با سرمایه، اقتصاد کشور را شکوفا کرد.

1399/02/12
20:38:49
5.0 / 5
2694
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه