افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات تصویب گردید

افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات تصویب گردید به گزارش نیو باكس مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات اعلام نموده كه شورایعالی هماهنگی اقتصادی با افزایش سرمایه این صندوق موافقت كرده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، در سال هایی که خیلی از بیمه های بین المللی تحت تأثیر تحریم های آمریکا همکاری خود با ایران را متوقف کرده اند، ایران کوشیده با افزایش صادرات غیرنفتی ارز مورد نیاز برای اداره کشور را به دست آورد.
در نبود این بیمه ها یکی از اصلی ترین بخش ها که کوشیده ضمانت صادرات ایران را برعهده گیرد و حضور فعالان اقتصادی کشور در این حوزه ها را رونق ببخشد، صندوق ضمانت صادرات بوده است.
با وجود آنکه دولت در سال های گذشته کوشیده از این صندوق حمایت کند، اما با عنایت به محدودیت منابع مالی فعالیت این صندوق در بعضی حوزه ها با مشکل مواجه بود که با بیان مدیرعامل این صندوق بخشی از این محدودیت با تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه برطرف شده است.
به گفته افروز بهرامی، بر مبنای استانداردهای دنیا باید حداقل یک درصد از میزان صادرات کشور سرمایه صندوق های ضمانت صادرات باشد؛ ازاین رو با مصوبه جدید، سرمایه این صندوق به 500 میلیون دلار خواهد رسید.
بهرامی این را هم گفته که علیرغم مشکلات این صندوق، پشتیبانی از صادرات را متوقف نکرده است؛ هرچند برپایه استاندارد باید 10 برابر میزان فعلی را پوشش ریسک بدهد.1399/02/22
17:37:09
5.0 / 5
2838
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه