صادرات رب گوجه فرنگی تا اطلاع ثانوی آزاد است

صادرات رب گوجه فرنگی تا اطلاع ثانوی آزاد است نیو باكس: دبیر سندیكای صنایع كنسرو ایران وضعیت كشت گوجه فرنگی امسال را خوب توصیف كرد و اظهار داشت كه برمبنای تصمیم ستاد تنظیم بازار صادرات رب گوجه فرنگی تا اطلاع ثانوی آزاد است.


سیدمحمد میررضوی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: صادرات گوجه فرنگی قبل تر برای یک ماه از اول تا ۳۱ فروردین آزاد شده بود، اما با توجه به این که این مساله ۲۰ فروردین به گمرک ابلاغ گردید، واحدهای تولیدی طی ۱۰ روز نتوانستند صادرات انجام دهند و درخواست نمودند که باردیگر صادرات این محصول آزاد شود که به دنبال آن، برمبنای تصمیم ستاد تنظیم بازار صادرات رب گوجه فرنگی تا اطلاع ثانوی آزاد شد.
بگفته وی با توجه به این که میزان تولید گوجه فرنگی مشخص نبود، صادرات رب گوجه قبلا ممنوع شده بود تا قیمت ها در داخل افزایش پیدا نکند، اما هم اکنون کشت گوجه فرنگی خوب است و باتوجه به نزولات آسمانی پیش بینی می شود که تولید گوجه فرنگی وضعیت خوبی داشته باشد، بدین سبب با هدف پشتیبانی از کشاورز و ایجاد انگیزه برای کشت گوجه صادرات رب گوجه فرنگی آزاد شده است.
دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران همین طور اظهار داشت که عموما نصف رب گوجه فرنگی تولیدی در سال، صادر می شود.
میررضوی در آخر اشاره کرد که شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی بر صنایع کنسرو نداشته و به سبب اینکه این محصولات در یک پروسه حرارتی تولید می شود مردم رغبت بیشتری به استفاده از اینگونه محصولات به نسبت غذاهای آماده دارند.
منبع:

1399/02/27
23:25:43
5.0 / 5
2938
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , قیمت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه