دبیر ستاد مقابله با كرونای وزارت صمت:

ماسك استاندارد با نرخ مصوب باید به مردم ارائه شود

ماسك استاندارد با نرخ مصوب باید به مردم ارائه شود به گزارش نیو باكس دبیر ستاد مقابله با كرونای وزارت صمت اظهار داشت: توزیع كنندگان صنفی ماسك موظفند ماسك های دارای استاندارد بهداشت با نرخ مصوب را از شبكه مطمئن تحت نظارت اتاق های اصناف سراسر كشور دریافت و عرضه كنند.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جمشید گلپور با اشاره به دستور اخیر رئیس جمهور در خصوص تولید و توزیع ماسک برای عموم مردم، گفت: در جلسه اضطراری با حضور مدیران ارشد مرتبط وزارت صمت و بهداشت، اتاق های اصناف ایران و تهران، اتحادیه های صنفی و بعضی از تولیدکنندگان، ضمن بررسی آخرین وضعیت شبکه تولید و توزیع ماسک در کشور و موانع پیشرو، هماهنگی های لازم جهت تسهیل بیشتر در امتداد پشتیبانی از تولید انبوه ماسک به عمل آمد.
دبیر هیأت عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور با دستور به اتحادیه های صنفی خوار و بار، سوپرمارکت، اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ و اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی نسبت به هماهنگی با حلقه تولید کشور جهت توزیع گسترده در شبکه امن و مطمئن و مستمر ماسک در کشور اصرار کرد.
وی اتاق های اصناف سراسر کشور را بعنوان متولی شبکه مطمئن توزیع در کشور برشمرد و اضافه کرد: توزیع کنندگان صنفی ماسک در کشور علاوه بر داروخانه ها، موظفند برای تسهیل دسترسی مردم ایران به ماسک در اقصی نقاط کشور، فقط ماسک های دارای استاندارد بهداشت با نرخ مصوب را از شبکه مطمئن تحت نظارت اتاق های اصناف سراسر کشور دریافت و عرضه کنند.
گلپور از سازمان پشتیبانی از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نیز خواست بازرسی های مضاعف و رصد و پایش قیمت ها را در دستور کار ویژه داشته باشد و در صورت مشاهده تخلف، سریعاً از مجرای قانون با متخلفین برخورد شود.
دبیر ستاد مقابله با کرونای وزارت صمت باتوجه به رونق مجدد کسب و کارها، ضمن سفارش به مردم جهت رعایت پروتکل های بهداشتی، پشتیبانی از تولید کنندگان را از اولویت های این وزارتخانه جهت خودکفایی در تولید ماسک برشمرد.
در این جلسه مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی، نماینده سازمان حمایت، هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران به طرح دیدگاه ها و دغدغه های مرتبط پرداختند.


منبع:

1399/03/19
10:41:40
5.0 / 5
2537
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه