مدیرعامل ایران خودرو خبر داد

اجرای ۱۷۵ پروژه بومی سازی قطعات ظرف یكسال آینده

اجرای ۱۷۵ پروژه بومی سازی قطعات ظرف یكسال آینده بگفته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، 175 پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا تا سال1400 اجرا خواهند شد كه 246 میلیون یورو كاهش ارزبری به دنبال خواهد داشت.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، چند روز پیش(سوم تیرماه)، بیست و هشتمین جلسه ستاد تعمیق ساخت داخل در محل شرکت ایران خودرو دیزل با حضور مدیران عامل بانک تجارت و گروه صنعتی ایران خودرو، ساپکو، ایران خودرودیزل، و همین طور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، جهاد دانشگاهی، دانشگاه شریف، موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و انجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه وقطعه سازی ایران انجام شد.
طی این جلسه گروه صنعتی ایران خودرو و بانک تجارت چندین تفاهم نامه امضا کردند که بر طبق آنها، علاوه براینکه پروژه خودکفایی در ساخت و تولید قطعات و خودرو های باری و مسافری در ایران خودرو دیزل آغاز شد؛ قرار شد تا بانک تجارت ۱۷۰۰ میلیارد تومان از منابع بانک تجارت و ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق شکوفایی و نوآوری به زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو در جهت توسعه پروژه های ساخت داخل اختصاص دهد. ضمن اینکه یک تفاهم نامه هم میان شرکت ساپکو و بانک تجارت به امضا رسید.
در مراسم امضای این تفاهم نامه ها با بانک تجارت فرشاد مقیمی- مدیرعامل ایران خودرو- اظهار نمود: این گروه صنعتی در سال جهش تولید، بومی سازی قطعات با ارزبری و فناوری بالا را در دستور کار خود قرار داده و تمام ساز و کارهای لازم برای تحقق این امر برقرار است. ضمن اینکه شرکت ساپکو متعهد به ضمانت خرید قطعات بومی سازی شده توسط سازندگان داخلی است.
وی اشاره کرد: تداوم نهضت داخلی سازی قطعات سبب ایجاد شغل، کاهش وابستگی و جلوگیری از خروج ارز از کشور خواهد شد.
مقیمی بانک تجارت را شریک راهبردی ایران خودرو در تامین مالی پروژه های داخلی سازی قطعات خواند و اشاره کرد: توسعه همکاری با بانک تجارت در حوزه های مختلف در دستور کار قرار دارد.
رضا دولت آبادی- مدیرعامل بانک تجارت- نیز در این نشست با اشاره به نقش این بانک در توسعه کارهای اقتصادی در سال جهش تولید اظهار داشت: بانک تجارت همیشه حامی تولید داخل بوده و برای حضور پررنگ تر در صنعت خودرو و قطعه سازی برنامه هایی را تدوین کرده است.
وی از آمادگی بانک تجارت برای تامین نیازهای مالی پروژه های توسعه محصول ایران خودرو و بومی سازی فناوری تولید آگاهی داد و اشاره کرد: این بانک در قالب مقررات و قوانین مرتبط بر آن به صنعت خودروی کشور کمک خواهدنمود.
منبع:

1399/04/06
11:55:27
5.0 / 5
2373
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه