طلای یزد را بی توجهی دولت می كشد!

رئیس اتحادیه طلای یزد: روی سخن ما با سازمان مالیاتی است

رئیس اتحادیه طلای یزد: روی سخن ما با سازمان مالیاتی است یزد رئیس اتحادیه طلافروشان یزد نسبت به خطر نابودی صنعت طلای این استان با وجود شهرت جهانی اش هشدار داد و با اشاره به كاهش بیش از 60 درصدی درآمد فعالان این بخش، اهتمام سازمان مالیاتی كشور و اختصاص تسهیلات ویژه برای نجات آنرا خواهان شد.


«محمدرضا نوری زاده» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا به بی ثباتی و نوسانات کنونی در بازار طلا اشاره و اظهار نمود: قیمت هر مثقال طلای آب شده در چند روز گذشته، با وجود افزایش قیمت چشم گیر طلا در کشورمان با کاهش حدود ۸۰۰ هزار تومانی به حوالی چهار میلیون تومان رسید اما باردیگر این قیمت در ایام اخیر افزایش یافته و الان حدود ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.
وی از بروز فاجعه ای اقتصادی در بازار طلافروشان آگاهی داد و اظهار داشت: وضعیت این بازار در یزد فاجعه بار است و هیچ ثباتی ندارد و تقریباً می توان گفت بازار این صنف از بین رفته است.
پس از گذشت حدود ۱.۵ سال از تصویب موضوع حذف ارزش ازوده طلا توسط مجلس، هنوز این مصوبه اجرایی نشده است.نوری با بیان این که در جریان این نوسانات هیچ کمک و حمایتی از طلافروشان و زرگران یزدی انجام نشده است، اظهار داشت: نه فقط حمایتی مالی از این صنف با ارائه تسهیلات و تامین سرمایه در گردش نشده است بلکه هنوز بعد از گذشت حدود ۱.۵ سال از تصویب موضوع حذف ارزش افزوده طلا در مجلس شورای اسلامی، این اقدام اجرایی نشده است.
وی اضافه کرد: قرار بود با اجرای این مصوبه، ارزش افزوده طلا حذف و آنرا بر طبق اجرت یا سود زرگر تعیین کنند ولی هنوز این مصوبه بمنظور پشتیبانی از این صنعت، اجرایی نشده است.
رییس اتحادیه طلافروشان یزد با اعتراض به وضعیت کنونی بازار طلا و درآمدزا نبودن این بخش برای فعالان و صنعتگران این بخش، اشاره کرد: درآمد صنعتگران و زرگران این روزها به بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته و تعداد زیادی از پروانه های کسب و کدهای فعالیت این فعالان باطل شده که این ریزش قابل توجه بر طبق مستندات دستگاه های مربوطه مانند معاونت صنایع دستی و اداره کل استاندارد استان قابل دسترسی است.
وی افزود: هم اکنون وضعیت کارگاه های طلاسازی به شکلی است که این کارگاه ها با کمتر از ۱۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می نمایند و این در حالیست که با وجود وعده و وعیدهای بسیار زیاد هنوز اقدامی برای کمک به این فعالان اقتصادی نشده است.
نوری زاده با بیان این که این صنف با وجود رکود شدید اقتصادی موظف به پرداخت مالیات بدون در نظر گرفتن تخفیف یا معوقه است، اظهار داشت: هر چند مسئولان استان به سبب محدودیت در تصمیم گیری، قادر به کمک دراین زمینه نیستند ولی روی سخن ما سازمان مالیاتی کشور است که ملتمسانه از آن خواهان توجه ویژه در این بازه زمانی هستیم.
رئیس اتحادیه طلای یزد: ملتمسانه خواهان توجه ویژه سازمان مالیاتی در شرایط کنونی هستیم.وی اشاره کرد: فعالان صنعت طلا و جواهرات، دست بسته و بدون هیچ درآمدی توان پرداخت مالیات را ندارند و رفع این مشکل ملزم بمنظور شدن کاهش درآمد و توان این فعالان اقتصادی و تخفیف مالیاتی به همین میزان است چونکه در غیر این صورت مجبور به فروش سرمایه ی خود برای پرداخت مالیات دولت هستند.
رییس اتحادیه طلافروشان یزد توجه ویژه دولت به صنعت طلای یزد را خواهان شد و اشاره کرد: دیگر توانی برای فعالیت صنعت طلا باقی نمانده است در صورتیکه دولت می تواند با ارائه تسهیلات کم بهره در بخش سرمایه در گردش بمنظور تامین ماشین آلات و مواد اولیه، ادامه ی فعالیت این بخش را تضمین کند.1399/05/08
15:12:04
5.0 / 5
2142
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه