رئیس اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام وطیور:

اقتصاد را با نگاه كارشناسانه بخش خصوصی مدیریت كنید

اقتصاد را با نگاه كارشناسانه بخش خصوصی مدیریت كنید به گزارش نیو باكس رئیس اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام و طیور ایران اظهار داشت: اجرای دقیق سیاست های ابلاغی اصل چهل و چهار قانون اساسی و مدیریت اقتصادی با نگاه كارشناسانه بخش خصوصی مهمترین درخواست فعالان اقتصادی از دولت می باشد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، ابوالحسن خلیلی با بیان این مطلب اظهار نمود: بر طبق سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مدیریت اقتصادی باید به بخش خصوصی واگذار شود و دولت فقط به وظیفه سیاست گذاری و نظارتی در این حوزه بپردازد.
رئیس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اضافه کرد: اجرای نادرست اصل 44 قانون اساسی و واگذاری های غیراصولی بنگاه های دولتی به افراد فاقد صلاحیت سبب شد تا از یک سو بنگاههای واگذارشده و نیروی انسانی این واحدها با چالش های جدی مواجه شوند و از طرف دیگر نگرش عموم مردم به خصوصی سازی منفی شود در حالی که معضلات به وجود آمده برای بنگاههای اقتصادی واگذار شده ناشی از خصوصی سازی نیست بلکه آنها امروز با تبعات منفی واگذاری های غیرکارشناسانه مواجه گشته اند.
خلیلی با اشاره به مشکلاتی که اقتصاد کشور به سبب تبعات تحریم ها با آن روبه رو شده است، افزود: بخش خصوصی همیشه بازوی اجرایی توانمندی برای دولت و کشور در دور زدن و عبور از تحریم ها بوده است و تمامی تلاش خودرا به کار برده تا کمترین فشار اقتصادی به کشور و مردم تحمیل شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران وی اشاره کرد: بخش خصوصی از تمامی ابزارهایی که در اختیار دارد برای بهبود شرایط اقتصادی و چرخاندن چرخ های بخش تولید، توزیع و خدمات استفاده می نماید ولی مساله اساسی این است که تصمیم گیری های یک شبه، غیرکارشناسانه و غیرتخصصی که در بخش دولتی و بدون استفاده از نظرات بخش خصوصی اتخاذ می شود باعث شده تا از یک سو مسیر کارهای اقتصادی تسهیل نشود و از طرف دیگر فعالان اقتصادی که با اعتبار و سرمایه خود به کمک دولت آمده اند متحمل زیان های بسیاری شوند.
رئیس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اشاره کرد: اگر دولتمردان نسبت به توانمندی بخش خصوصی باورپذیری داشته باشد و تصمیم سازی های خودرا بر اساس نظرات تشکل ها، انجمن ها و بخش خصوصی انجام دهد بدون تردید اقتصاد سریعتر از مشکلاتی که با آن مواجه می باشد، عبور خواهدنمود.
خلیلی اشاره کرد: نظرات بخش خصوصی همیشه منطبق بر واقعیت است برای اینکه آنها در میدان عمل هستند و فراز و نشیب های یک فعالیت اقتصادی و تبعات برخی تصمیم گیری ها را با تمام وجود درک کرده و می دانند بدین سبب اگر از پتانسیل آنها برای سیاست گذاری های کلان اقتصادی استفاده گردد بدون تردید تصمیات صحیح تری اتخاذ می شود.
منبع:

1399/06/03
13:41:42
5.0 / 5
2118
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه