خدابخشی:

بررسی طرح تامین كالاهای اساسی در كمیسیون بودجه نهایی نشده است

بررسی طرح تامین كالاهای اساسی در كمیسیون بودجه نهایی نشده است نیو باكس: نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه بررسی طرح تضمین دسترسی به كالاهای اساسی در این كمیسیون ادامه دارد و هنوز نهایی نشده است.


محمدخدابخشی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: طرح تضمین دسترسی به کالاهای اساسی به دنبال افزایش قیمت کالاهای اساسی و کاهش قدرت خرید مردم تدوین و به کمیسیون بودجه ارجاع شد، ما جلسات گوناگون کارشناسی در این حوزه داشتیم. هفته گذشته هم آقای نوبخت در جلسه کمیسیون نقطه نظرات سازمان برنامه و بودجه را مطرح کرد؛ با عنایت به این که این طرح بار مالی دارد ما باید نظر موافق دولت را داشته باشیم و بر همین مبنا در حال مذاکره با سازمان برنامه هستیم البته منابع مختلفی پیش بینی شده اما نظر سازمان برنامه و بودجه نیز باید ارائه شود پس هنوز کار بررسی این طرح در کمیسیون به پایان نرسیده است.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس افزود: در سال ۹۵ که قدرت خرید مردم نسبت به الان بالاتر بوده برای دهک سوم هر نفر ۱۲۰ هزار تومان در ماه هزینه سبد خانوار بوده است. ما هم در این طرح باید ابتدا ببینیم چقدر منابع داریم آنها را احصا نماییم و هزینه ها را برآورد نماییم تا مشخص شود برای هر نفر چه مبلغی می توانیم شارژ نماییم که برای خرید کالاهای اساسی اختصاص پیدا کند و برآورد دقیقی در این حوزه داشته باشیم. به هر حال در سه چهار سال قبل قدرت خرید مردم کم شده و ما می خواهیم قسمتی از آنرا جبران نماییم.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که جامعه هدف این طرح ۶۰ میلیون ایرانی معادل ۷ دهک است افزود: پایگاه اطلاعات رفاه خانوارها در وزارت کار اطلاعات خوبی در این حوزه دارد که می تواند مبنای شناسایی باشد؛ در هر حال بررسی این مساله در کمیسیون در ابعاد مختلف همچنان ادامه دارد.
منبع:

1399/06/04
19:06:50
5.0 / 5
2121
تگهای خبر: خرید , سازمان , قیمت , كالا
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه