افزایش وزن صادرات كالاهای غیرنفتی به ۲۱ و نه دهم میلیون تن در سه ماهه اول سال ۹۹

افزایش وزن صادرات كالاهای غیرنفتی به ۲۱ و نه دهم میلیون تن در سه ماهه اول سال ۹۹ به گزارش نیو باكس خلاصه دستاوردهای شاخص هفت ساله دولت در حوزه صنعت و معدن اعلام گردید كه بر این مبنا وزن صادرات كالاهای غیرنفتی در سه ماهه اول سال جاری به ۲۱.۹ میلیون تن افزایش پیدا كرد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، وزن صادرات در سال ۱۳۵۷ و در ابتدای انقلاب ۳.۸ میلیون تن بود که در سال ۱۳۹۲ و در ابتدای دولت یازدهم به ۹۳.۹ میلیون تن افزایش یافت.
همینطور وزن صادرات در ۳ ماهه اول سال ۱۳۹۲ حدود ۱۹.۶ میلیون تن بوده که در سه ماهه اول سال جاری این رقم به ۲۱.۹ میلیون تن رسیده است.
ارزش صادرات هم در سال ۱۳۵۷ و در ابتدای انقلاب نیم میلیارد دلار بود که در سال ۱۳۹۲ و در ابتدای دولت یازدهم به ۴۱.۸ میلیارد دلار رسید.
در سه ماهه اول ۱۳۹۲ بیشترین ارزش صادرات غیرنفتی به تفکیک بخش مربوط به صنعت بوده است و معدن و کشاورزی در رده های بعدی بودند.
کاهش بخش معدن از صادرات غیرنفتی با هدف پیشگیری از خام فروشی مواد با ارزش معدنی در دستور کار دولت قرار گرفت که در سه ماهه اول سال جاری ارزش صادرات غیرنفتی در بخش معدن از صنعت و کشاورزی کمتر شد.1399/06/08
21:50:04
5.0 / 5
2036
تگهای خبر: صادرات , صنعت , فروش , كالا
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه