جشنواره ای برای شناسایی ایده های برتر كشاورزی

جشنواره ای برای شناسایی ایده های برتر كشاورزی دومین جشنواره ایده های برتر بخش كشاورزی باتوجه به اهمیت بخش كشاورزی و تعداد شركت های فناور و دانش بنیان به وجود آمده در این عرصه به همت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی وزارت جهاد كشاورزی انجام می شود.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، شناسایی «ایده های نوین» و «راهکارهای نوین» هدفی است که در این رویداد دنبال می شود. همین طور می توان به شناسایی تکنولوژی های جدید در گلخانه ها و کشاورزی هوشمند و صنایع تبدیلی و تکمیلی و فرآوری بعنوان محورهای آن اشاره نمود.
در این جشنواره اهتمام می شود تا ایده ها، طرح ها و راهکارهای در رابطه با حوزه جنگل، مرتع و آبخیزداری و بیوتکنولوژی و گیاه پزشکی بررسی شوند. دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی همچون دیگر مباحث طرح شده در این جشنواره است. همین طور شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ ها و فعالان فناور در حوزه خاک، آب و نهاده های گیاهی و دامی می توانند طرح ها و راهکارهای نوآورانه خودرا در این جشنواره به شرکت کنندگان و هیئت داوران عرضه کنند.
فناوری های نوآورانه حوزه زراعت، باغداری و گیاهان دارویی همچون دیگر مسائلی است که در این رخداد علمی و رقابتی به آن پرداخته می شود. علاوه بر این، شرکت کنندگان در دومین جشنواره ایده های برتر حوزه کشاورزی، در مورد آخرین روش های نوین مبتنی بر فناوری اطلاعات در آموزش و ترویج کشاورزی، گفتگو و تبادل نظر خواهند کرد.
دبیرخانه دومین جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی باتوجه به استقبال متقاضیان و همین طور درخواست آنها برای تمدید مهلت ارسال ایده ها، فناوری ها و اختراعات، مهلت دریافت آثار را تا ۵ مهرماه ۱۳۹۹ تمدید کرده است.
مخترعان، نوآوران، ایده پردازان و فناوران بخش کشاورزی، می توانند ایده ها، اختراع، دانش فنی، فناوری و طرح های نوآورانه خودرا به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هم اکنون بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری مشغول فعالیت هستند. از این تعداد بیش از ۵۰۰ شرکت به صورت تخصصی در حوزه کشاورزی مشغول فعالیت هستند. باتوجه به اهمیت این حوزه و برنامه های حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعداد شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ های بخش کشاورزی، به شکل قابل توجهی درحال افزایش است.1399/06/30
22:07:26
5.0 / 5
2117
تگهای خبر: تكنولوژی , سازمان , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه