انجمن نوردكاران اعلام كرد؛

وعده وزیر صمت برای عرضه كلیه محصولات فولادی در بورس كالا

وعده وزیر صمت برای عرضه كلیه محصولات فولادی در بورس كالا به گزارش نیو باكس انجمن نوردكاران به نقل از وزیر صمت اعلام نمود بزودی كلیه محصولات فولادی شامل شمش و مقاطع در بورس كالا عرضه خواهد شد و بدین سان قیمت فولاد ۳۰ درصد كاسته می شود.به گزارش نیو باکس به نقل از انجمن نوردکاران، انجمن نورد کاران فولادی و سنگ آهن ایران، امروز به دعوت علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی به مجلس رفت و نقطه نظرات خویش را در مورد چالش های تولید و راه کارهای رفع آن مطرح نمودند.
در این جلسه همینطور گلایه فولادسازان در مورد دخالت دولت در قیمت گذاری فولاد در بورس کالا مطرح و مقرر شد وزارت صمت تهمیداتی در این خصوص بیاندیشد و کلیه دستورالعمل ها با کسب نظرات تشکل های مختلف در حوزه فولاد و محصولات نوردی صورت گیرد.
در این جلسه علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود که با توافق هایی که با تولیدکنندگان و تشکل های در رابطه با زنجیره فولاد داشتند بزودی کلیه محصولات فولادی شامل شمش و مقاطع از راه بورس کالا عرضه خواهد شد و فروش خارج از شبکه تخلف بوده و ممنوع می شود و طبق این دستور العمل شاهد کاهش ۳۰ درصدی قیمت فولاد خواهیم بود.
اعضای انجمن نوردکاران فولادی ایران در این دیدار از پیگیری های وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونت معدنی وی در مورد افزایش حجم عرضه فولاد از راه بورس کالا و کاهش قیمت آن قدردانی کرده و خواهان اجرایی شدن این تصمیمات بودند.
اعضای انجمن نوردکاران می گویند شمش فولادی که در ایران تولید می شود کمتر از پنج درصد به واردات وابستگی دارد اما قیمت شمش فولاد در بورس کالا بر مبنای نرخ دلار تعیین می شود. چرا نرخ شمشی که در ابتدای سال با ۴ هزار تومان در هر کیلو قیمت گذاری می شد در مهر ماه به ۱۲ هزار تومان رسیده است، در حالیکه هزینه های ثابت شامل سنگ آهن و انرژی و نیروی انسانی طی این مدت افزایش قیمت نداشته است.


منبع:

1399/07/22
13:19:51
5.0 / 5
1786
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه