عضو كارگروه تخصصی شورای عالی معادن خبر داد

رفع سلب صلاحیت ۴۴ معدن طی ۲سال گذشته

رفع سلب صلاحیت ۴۴ معدن طی ۲سال گذشته به گزارش نیو باكس عضو كارگروه تخصصی شورایعالی معادن با اشاره به اینكه لازم است تا سازمان های صنعت، معدن و تجارت در استان ها با انجام تعاملات و پیگیری های لازم، نسبت به جلوگیری از سلب صلاحیت معادن هوشیار باشند، از بازگشایی ۴۴ معدن كه طی دو سال قبل سلب صلاحیت شده بودند، اطلاع داد.


سجاد غرقی- نایب رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران و عضو کارگروه تخصصی شورایعالی معادن - در گفتگو با ایسنا ضمن تاکید بر اینکه کوشش برای رفع سلب صلاحیت و بازگشایی باردیگر معادن، باید در دستور کار استان ها قرار گیرد، در این رابطه توضیح داد: بعد از سلب صلاحیت از یک معدن به دلایلی همچون عدم فعال سازی معادن، تخلفات یا پرداخت نشدن حقوق دولتی، این امکان برای بهره برداران وجود دارد که با رفع موانع نسبت به بازگشایی باردیگر آن درخواست دهند.
وی اضافه کرد: از آغاز سال ۱۳۹۷ تا سه ماه نخست سالجاری، ۲۴۰ معدن سلب صلاحیت شده که ۴۴ معدن هم با رفع سلب صلاحیت، باردیگر به چرخه تولید بازگشته اند.
عضو کارگروه تخصصی شورایعالی معادن ضمن اشاره به اینکه در درخواست رفع سلب صلاحیت از معادن، استان آذربایجان شرقی در این زمان رکورددار بوده است، اظهار داشت: از ۱۲ درخواست ثبت شده این استان، با رفع سلب ۹ معدن موافقت گردید. فارس، سمنان و تهران دیگر استان هایی بودند که با وجود تعداد کم پرونده های سلب صلاحیت، هرکدام نسبت به رفع سلب صلاحیت چهار معدن اقدام نمودند.
این عضو کارگروه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با بیان این که کارگروه های تعامل استانی و همینطور سازمان های صنعت، معدن و تجارت در استان ها می توانند در رفع سلب صلاحیت و بازگشایی باردیگر معادن نقش فعالی داشته باشند، اظهار نمود: باید ضمن رعایت قانون و مقررات و پرداخت بموقع حقوق دولتی، موانع و مشکلات پیش روی معادن هم درک شده و برای حل مشکلات آنها راهکارهایی اندیشیده شود. همینطور می توان مشوق هایی برای استان ها در جهت فعال سازی مجدد معادن درنظر گرفت.1399/07/27
21:37:56
5.0 / 5
1372
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه