رییس سازمان حمایت مصرف كنندگان:

نرخ ماسك 1300 تومان است

نرخ ماسك 1300 تومان است به گزارش نیو باكس رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان با اشاره به اینكه نرخ ماسك ۱۳۰۰ تومان است، اظهار داشت: در صورت به نتیجه رسیدن تولید ماسك های پارچه ای، قیمت ماسك به ۵۰۰ تومان كاهش خواهد یافت.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، عباس تابش در یک مصاحبه رادیویی، با اشاره به تولید مطلوب ماسک و مواد ضدعفونی کننده در کشور و انتظار کاهش قیمت مواد ضدعفونی کننده، تصریح کرد: قیمت مصوب ماسک به داروخانه های سراسر کشور ابلاغ گردید.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور اضافه کرد: با عنایت به تأمین نیاز، تمامی داروخانه ها مکلف به فروش هر عدد ماسک حداکثر به قیمت ۱، ۳۰۰ تومان هستند و مردم در صورت مشاهده تخلفات به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.
وی افزود: در صورت به نتیجه رسیدن تولید ماسک های پارچه ای قیمت ماسک برای مردم ارزان تر هم تمام می شود و قیمت ماسک به ۵۰۰ تومان کاهش خواهد یافت.
وی خاطرنشان کرد: در اوایل انتشار کرونا ۲۰۰ هزار عدد ماسک در روز تولید می کردیم و امروز حدود ۲۲ تا ۲۳ میلیون عدد ماسک روزانه در کشور تولید می نماییم.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور با اشاره به اینکه دو نوع قیمت ماسک داشته ایم، اظهار داشت: ماسک های کارگاهی ۱، ۵۰۰ تومان و ماسک های سه لایه جراحی ۱، ۳۰۰ تومان بوده اند که ظرف دو هفته گذشته قیمت مصوب هر دو نوع ماسک را ۱، ۳۰۰ تومان تصویب کردیم.
تابش اظهار داشت: همه داروخانه ها مکلف هستند که ماسک را حداکثر ۱، ۳۰۰ تومان به فروش برسانند و مردم در صورت مشاهده تخلفات به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.
وی در مورد مبحث ترویج و تولید ماسک های پارچه ای، افزود: مقدمات کار انجام شده و نمونه های ماسک پارچه ای تولید و به سازمان انرژی اتمی و سازمان غذا و دارو برای تأیید استانداردهای لازم ارسال شده است.
رئیس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور با بیان اینکه مبحث تجاری سازی ماسک های پارچه ای را در دستور کار داریم، بیان نمود: ماسک های پارچه ای با دوام و قابل شستشو هستند و با تعویض فیلتر ملت بلون ماه ها قابل استفاده می باشد.


منبع:

1399/08/05
23:02:57
5.0 / 5
1427
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه