قائم مقام رییس ستاد رفع موانع تولید:

تعداد واحدهای تحت تملك شبكه بانكی بسیار بالا است

تعداد واحدهای تحت تملك شبكه بانكی بسیار بالا است به گزارش نیو باكس قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: متاسفانه تعداد واحدهای تحت تملك شبكه بانكی بسیار بالا است كه این مورد را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهیم كرد.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صمت، بابک دین پرست در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید عنوان کرد: کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها وظیفه رسیدگی و پیگیری مشکلات تولید را بر عهده دارند و اگر مشکلات واحدی در سطح استان ها مرتفع نشود، مبحث در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با حضور نمایندگان دستگاههای ملی و استانی بررسی می شود.
وی در مورد اهداف و برنامه های سال جاری، خاطرنشان کرد: سه هدفگذاری مهم را برای سال جاری در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تعیین و ابلاغ کرده ایم که تعیین تکلیف واحدهای تحت تملک شبکه بانکی، احیا و راه اندازی واحدهای راکد درون شهرک ها و نواحی صنعتی و تعیین تکلیف معادن حبس شده این سه هدف بوده است.
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور افزود: هدفگذاری کردیم که از حدود ۹ هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی راکد درون شهرک ها و نواحی صنعتی سال جاری ۲ هزار واحد را احیا و به چرخه تولید بازگردانیم که سهمیه هر استان ابلاغ گردیده است.
دین پرست در مورد واحدهای تحت تملک شبکه بانکی هم اظهار داشت: بر مبنای آمار وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی یک هزار و ۷۱۸ واحد تحت تملک بانک ها می باشد که بر مبنای تازه ترین آمار عرضه شده از جانب وزارت امور اقتصادی و دارایی این رقم در حوزه صنعت و کشاورزی به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد رسیده است که این واحدها را ۱۸ بانک تملک کرده اند.
وی افزود: باوجود دستورات مؤکد رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور و پیگیری های دستگاه قضا متأسفانه تعداد واحدهای تحت تملک شبکه بانکی بسیار بالا است که این مورد را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهیم کرد.
مسئولینی که مصوبات ستاد تسهیل را اجرا نکنند به دستگاه قضا معرفی می شوند
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور بیان نمود: در این نشست مقرر شد وزارت امور اقتصادی و دارایی آمار واحدهای تحت تملک شبکه بانکی را تکمیل و نهایی کند و بانک مرکزی هم آمار در ارتباط با تعداد واحدهای تحت تکلف سایر بانک ها را عرضه نماید.
دین پرست خاطرنشان کرد: تصمیم گرفتیم که ۱۰ آذرماه مصوبات مورد نظر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید توسط دستگاههای ذیربط در جهت اجرای دستورات رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور اجرایی نشود، همه مسئولین مربوطه را به دستگاه قضائی معرفی خواهیم کرد.
وی در مورد معادن راکد هم بیان نمود: از حدود ۱۲ هزار و ۸۸ معدن در کشور حدود ۴ هزار و ۱۸۱ مورد (۳۴ درصد) راکد است که بر مبنای هدفگذاری سال جاری مقرر شد که سال جاری یک هزار و ۲۰ معدن را طبق دستور رئیس جمهور به چرخه تولید بازگردانده شود.
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور اظهار داشت: با احیا و فعالسازی معادن و بازگشت آنها به چرخه تولید در حدود ۸۸۸ هزار شغل جدید ایجاد می شود که ۱۱۱ هزار مورد آن به صورت اشتغال مستقیم خواهد بود.
تصمیمات ستاد تسهیل برای رفع مشکلات گروه صنعتی بوذرجمهور
دین پرست در مورد پرونده گروه صنعتی بوذرجمهور هم افزود: وزیر کشور هم برای پیگیری مشکلات این گروه صنعتی تاکید داشته اند و این پرونده در جلسه امروز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی گردید.
وی با اشاره به اینکه سه تصمیم مشخص برای پیگیری این پرونده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گرفته شد، اضافه کرد: مقرر شد که پرونده این شرکت در سازمان بازرسی کل کشور مورد بررسی قرار بگیرد.
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور افزود: همینطور مقرر شد سازمان امور مالیاتی حداکثر ظرف مدت یکماه به پرونده مالیاتی این شرکت به صورت کامل رسیدگی کند.
دین پرست ایجاد پنجره واحد برای رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی را ضروری دانست و اظهار داشت: راه اندازی مراکز رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری در همین راستا بوده است که این مراکز با همکاری و تعامل وزارت صمت و کشور در دو هفته گذشته در هر ۳۱ استان کشور افتتاح شد.


منبع:

1399/08/28
21:11:41
5.0 / 5
1178
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه