جزئیات نحوه فعالیت صنوف از شنبه در تهران

جزئیات نحوه فعالیت صنوف از شنبه در تهران به گزارش نیو باكس برپایه مصوبات جدید ستاد ملی كرونا از روز شنبه فقط مشاغل سطح یك مجاز به فعالیت هستند و همین مشاغل هم برای فعالیت باید نكاتی را در نظر داشته باشند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، با اوج گیری شمار مبتلایان و فوتی های کرونا، از ۲۰ آبان ماه فعالیت تمام مشاغل غیرضروری در ۲۵ مرکز استان همچون تهران تا ساعت ۱۸ مجاز و مشاغل گروه ۳ و ۴ هم به صورت کلی تعطیل شدند. اما با عنایت به ادامه اوج گیری آمار مبتلایان و فوتی ها از روز شنبه، اول آذر همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک تعطیل هستند و قوانین منع رفت و آمد هم اجرا خواهد شد.
بر این اساس اصناف زیر طی دو هفته آینده مجاز به فعالیت هستند:
فروشگاه های زنجیره ای، سوپر مارکت ها، میوه فروشی ها و سبزی فروشی ها، میادین میوه و تره بار.
مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی و خدمات وابسته.
مراکز تولید و عرضه فرآورده های لبنی و نانوایی(تولید فراورده های نانوایی)
داروخانه ها، مراکز و فروشگاه های دامپزشکی، پخش دارو، عطاری و داروهای سنتی
مراکز تهیه، تولید و توزیع مواد غذایی آماده و بیرون بر
خدمات اپراتورهای ارتباطی، خدمات الکترونیک، شرکتهای خدمات اینترنتی شامل تأمین کنندگان اینترنت، فروشگاه های اینترنتی و شرکتهای خدمات مبتنی بر اینترنت.
تعمیرگاه های انواع خودرو و لوازم خانگی، الکتریکی و الکترونیکی،
فروشگاه های انواع قطعات و لوازم یدکی
فروشگاه های انواع مصالح ساختمانی و آهن آلات
کارگاه های صنعتی(مانند جوشکاری و تراشکاری و مشابه آن)
چاپخانه
خشکشویی
سازندگان و فروشندگان عینک
البته درمورد صنف عینک، روز گذشته به دنبال درخواست اتحادیه مربوطه و پیگیری اتاق اصناف تهران، با ابلاغ دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، رسته صنفی سازندگان و فروشندگان عینک های طبی در تهران جزو گروه شغلی یک قرار گرفت و از اول آذر ماه مجاز به فعالیت است.
گفتنی است که بر مبنای اعلام دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، بازار تهران در دسته مشاغل سرپوشیده و تعطیل می باشد.
جریمه صنوف متخلف چیست؟
طبق گفته علیرضا دلاوری معاون بهداشت ستاد کرونای استان تهران در ارتباط با نحوه برخورد با اصناف و بخش هایی که طی این دو هفته محدودیت ها و تعطیلی را رعایت نمی کنند، ضابطان قضایی اقدام می کنند و همینطور بازرسان و رابطان بهداشتی ستاد تهران هم طی این دو هفته فعالانه تر از گذشته نظارت ها را تشدید کرده و بر مبنای کد تعیین شده برای هر بخش و فروشگاه، در صورت رعایت نکردن شیوه نامه ها، برای بار اول اخطار و برای دومین بار پلمب را در نظر گرفته است.
بهنام نیک منش، معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران هم به تازگی از آغاز طرح تشدید نظارت ها با شروع محدودیت های جدید کرونایی از اول آذر اطلاع داده و گفته که از اول آذر به واحدهای صنفی که واحد خویش را باز می کنند اخطار کتبی و شفاهی داده می شود که معمولاً اثر بخش است و سبب می شود خودشان مقررات را رعایت نمایند، اما اگر از این کار تبعیت نکنند اماکن انتظامی واحدهای متخلف را پلمب می کند.
نکاتی که صنوف مجاز به فعالیت باید رعایت کنند
طبق اعلام استانداری تهران اصناف گروه ۱ هم مشمول مقررات منع رفت و آمد از ساعت ۹ شب تا ۴ بامداد هستند و باید تا ساعت ۸ فعالیت داشته باشند تا جریمه نشوند، مگر فعالیت داروخانه ها و فعالیتهای امدادی که مشمول فعالیت ۲۴ ساعته هستند. البته در منع تردد درنظر گرفته شده، استان تهران و البرز یکپارچه دیده شده است. همینطور در جهت رعایت عدالت گروه یک، حق عرضه خدمات مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ را ندارند.
گفتنی است افرادی که مشمول مقررات منع رفت و آمد نیستند، باید شماره پلاک نیروهای خویش را به پلیس اعلام کنند و اگر این کار تا روز شنبه محقق نشد تا دریافت جریمه هم این فرصت را دارند که این پلاک ها را به پلیس اعلام کنند.
در این میان بر مبنای گفته کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا، شهروندان می توانند موارد تخلف صنوف را به سامانه وزارت بهداشت، کمیته امنیتی ستاد ملی مدیریت کرونا در وزارت کشور و همینطور از راه عرضه گزارش های کتبی اطلاع دهند.
منبع:

1399/08/30
22:21:30
5.0 / 5
1140
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه