سكه به كانال ۱۰ میلیون تومان برگشت

سكه به كانال ۱۰ میلیون تومان برگشت رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: باوجود تعطیلی واحدهای طلا و جواهر، باتوجه به فعالیت صرافی ها و تغییرات در قیمت های جهانی طلا، تغییرات در قیمت های سكه و طلا در داخل هم وجود داشته است كه بر مبنای همین پارامترهای نرخ ارز و قیمت اونس جهانی در یك هفته اخیر، هر گرم طلا ۱۰۰ هزار تومان كاهش یافته و هر قطعه سكه هم با افت یك میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی، در كانال ۱۰ میلیون تومان قرار گرفته است.


ابراهیم محمدولی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: درست است که شهرهایی همچون تهران و مرکز استان هایی با وضعیت قرمز در شیوه ویروس کرونا، با اعمال محدودیت ها، اصناف غیرضروری و همچون بازار سکه و طلا تعطیل بوده اند، اما شهرستان های کوچک تعطیل نبوده و فعالیت داشته اند و احتیاج به مرجع قیمتی داشته اند.
به قول وی، حدود ۹۵ درصد از همکاران در این صنف مرجع قیمتی خویش را سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران قرار می دهند و بنابراین ما هم به شکلی مجبور هستیم که حدود ۹۶ تا ۹۷ درصد قیمت ها مشخص و مرجع قیمتی باشد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: این اختلاف سه - چهار درصدی هم به این منظور در نظر می گیریم که زمانیکه بازار فعالیت خویش را از سر بگیرد، امکان دارد "تقاضا"، به همان میزان فاصله ای که در نظر گرفته ایم، کاهشی یا افزایشی اثرگذار باشد. این در شرایطی است که برخی به قیمت گذاری اتحادیه در یک هفته اخیر در سایت خود گلهمند بودند اما دلیلی ندارد زمانیکه فعالیت در شهر تهران وجود ندارد، قیمت گذاری هایی که باید لحاظ شود، اتحادیه تهران لحاظ نکند.
وی ادامه داد: قیمت گذاری نیاز است و از نظر ما باید صورت گیرد؛ بنابراین اتحادیه لازم دانسته برای پیشگیری از ایجاد قیمت های غیرواقعی و پیشگیری از هرج و مرج و التهاب قیمتی طلا و سکه در کانال ها و سایت های اعلام نرخ، قیمت اعلام نماید. هم اکنون قیمت های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر برای نرخ طلا و سکه بعنوان مرجع و مبنای بازار قرار گرفته است.
این مقام صنفی در ارتباط با وضعیت روند قیمتی سکه و طلا در یک هفته اخیر، اظهار نمود: در هفته ای که گذشت، همزمان با افزایش امیدواری ها نسبت به واکسن کرونا و افزایش تعداد واکسن های در حال تست و بررسی، قیمت اونس جهانی طلا با کاهش بیشتر از ۶۰ دلاری مواجه گردید. همینطور باتوجه به اینکه این روزها، بازار ارز در دراخل به سمت و سوی آرامش و کاهش حرکت کرده است، طبیعتا در هفته ای که گذشت، شاهد کاهش قیمت ها در قیمت طلا و سکه، آن هم به صورت نرم و آرام بوده ایم و همچون یک ماه گذشته، لحظه ای اتفاقات خاص در قیمت ها رخ نداد که آزاردهنده باشد.
محمدولی افزود: آرام آرام قیمت ها روند کاهشی در پیش گرفت و چنانچه این روند رو به کاهش و آرامش در بازار ارز، ادامه دار باشد، می توان انتظار داشت که وضعیت بازار در همین شرایط یا با درصدی کاهش باقی بماند؛ مگر آنکه اتفاقی غیرقابل پیشبینی در بحث اقتصادی دنیا و کشور خودمان، پیش آید که شرایط را تغیر دهد اما در روال عادی فعلی، انتظار آرامش را در بازار سکه و طلا می توان داشت.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ارتباط با تغییرات قیمتی در هفته ای که گذشت، اظهار داشت: قیمت سکه هم در این هفته با کاهش یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته، به کانال ۱۰ میلیون تومانی رسیده و هم اکنون معادل ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارند. آخرین قیمت ها نسبت به قیمت ها در ابتدای هفته برای هر قطعه نیم سکه با کاهش ۶۰۰ هزار تومانی پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی چهار میلیون تومان و سکه گرمی با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده اند.
وی ادامه داد: همینطور هر گرم طلای ۱۸ عیار هم نسبت به ابتدای هفته، ۱۰۰ هزار تومان افت قیمت پیدا کرده و هم اکنون یک میلیون و ۴۶ هزار و ۹۰۴ تومان قیمت دارد. هر مثقال طلای ۱۷ عیار هم در طول هفته ۴۴۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته و به چهار میلیون و ۵۳۵ هزار تومان رسیده است.
به قول محمدولی، هم اکنون برای هر قطعه سکه، حدودا ۶۰۰ هزار تومان حباب وجود دارد و آخرین قیمت ثبت شده برای هر اونس طلا ۱۸۰۹ دلار و ۶۷ سنت است.1399/09/07
23:55:38
5.0 / 5
1306
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , سایت , قیمت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه