۵۵ هزار هكتار از شالیزارهای استان های شمالی زهكشی می شود

۵۵ هزار هكتار از شالیزارهای استان های شمالی زهكشی می شود طرح زهکشی 55 هزار هکتار از شالیزارهای سه استان شمالی کشور با هدف افزایش کمی و کیفی تولید اجرا می شود.به گزارش نیو باکس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ضمن اعلام این مطلب اضافه کرد: ۳۵ هزار هکتار از این طرح دردست اجرا است و امیدواریم در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

رضا سرافرازی با اشاره به اینکه امسال دولت اعتبار خوبی به این طرح مختص کرده است، اظهار نمود: کل اعتبار مصوب این طرح ۳۰۰ میلیارد تومان است که ۱۵۰ میلیاردتومان آن در فاز نخست پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: استان گلستان حدود ۲۸۰ هزار هکتار، مازندران ۱۵۰ هزار هکتار و گیلان ۱۰۰ هزار هکتار زمین مستعد برای زهکشی دارند.

سرافرازی افزود: طرح زهکشی از طرح های مکملی است که همراه اجرای طرح آب بندان ها به تاثیرگذاری طرح های شالیزاری در استان های شمالی کشور کمک می نماید.

وی درباره راندمان آب کشاورزی نیز اذعان کرد: اجرای طرح های مختلف از طرف معاونت آب و خاک در اراضی کشاورزی همچون تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، آبیاری تحت فشار، انتقال آب با لوله، اجرای شبکه های فرعی آبیاری درجه ۳و ۴ و بازسازی قنوات به افزایش راندمان آب و راندمان آبیاری کمک کرده است.

مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: هم اکنون راندمان آب کشاورزی عدد ۱.۴۶ و میزان راندمان آبیاری در اراضی کشاورزی ۴۵ تا ۴۷ درصد است.1399/09/19
14:30:47
5.0 / 5
810
تگهای خبر: تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه