یك فعال معدنی:

حق عضویت خانه معدن تا یك میلیارد تومان هم جای افزایش دارد!

حق عضویت خانه معدن تا یك میلیارد تومان هم جای افزایش دارد! به گزارش نیو باکس تقاضای خانه معدن ایران برای دریافت ارقام نجومی از معدن کاران برای عضویت در این تشکل، علاوه براینکه اعتراض خیلی از معدن کاران را به دنبال داشت، مدافع هم داشت. یکی از فعالان این حوزه اعتقاد دارد که تصمیم کارمند مذکور این تشکل در خصوص افزایش تا ۴۰ برابری حق عضویت ها، مانع مطمئنی برای ورود معادن کم ارزش کوچک و متوسط به این تشکل است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، خانه معدن ایران به منظور عضویت شرکتهای معدنی در این تشکل، از آنها تقاضای حق عضویت هایی با ارقام نجومی کرده است؛ این در شرایطی است که خیلی از شرکت ها سال جاری هم با رقم پنج میلیون تومان عضو این تشکل شده اند.
براین اساس، نامه هایی با امضای یکی از کارمندان این تشکل برای برخی اعضا ارسال شده که طی آن درخواست حق عضویت ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی عرضه شده و این مورد اعتراض خیلی از فعالان معدنی کشور را به دنبال داشته است.
همینطور به تازگی، تفاهم نامه ای میان خانه معدن ایران و معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) برای استفاده از نظرات کارشناسی بخش خصوصی و همینطور واگذاری بخشی از اختیارات دولت به خانه معدن به امضا رسیده است که با استقبال فعالان معدنی هم مواجه شد؛ اما به دنبال امضای این تفاهم نامه، خانه معدن ایران، عرضه خدماتی همچون تخصیص سهمیه سوخت و خدمات اداری را منوط به عضویت در این تشکل با پرداخت های نجومی حق عضویت تا ۲۰۰ میلیون تومان کرد.
در این رابطه حمید محمدی- فعال معدنی- در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به تفاهم نامه میان خانه معدن ایران و معاونت معدنی وزارت صمت، اظهار نمود: در گذشته سهمیه سوخت توسط وزارت صمت توزیع می شد که حالا این کار به خانه معدن واگذار شده است. طبیعی است که ارزش عضویت در چنین تشکلی دیگر پنج میلیون تومان نباشد؛ ازاین رو معدن کاری که مقرر است ده ها هزار لیتر سهمیه سوخت بگیرد، باید هزینه آنرا هم پرداخت کند؛ بنابراین به نظر بنده حق عضویت خانه معدن می تواند تا یک میلیارد تومان هم تعیین شود.
وی ادامه داد: حتی بدون وجود این تفاهم نامه هم عضویت در خانه معدن ارزش زیادی دارد. باتوجه به اینکه رئیس خانه معدن ایران، عضو شورایعالی معادن هم هست و طبیعتا وی باید از منافع اعضا هم دفاع کند، انتظار اینکه با حق عضویت ناچیز، چنین اقدامی صورت گیرد، مصداق همان کار رایگانی است که همان کارمند در نامه های خود به آن اشاره نموده است.
این فعال معدنی با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۰ هزار معدن در ابعاد مختلف در ایران وجود دارد که علاوه براینکه امکان پذیر نیست، عقلانی هم نیست که همگی در یک تشکل گردهم بیایند. خانه معدن ایران بایستی گلچینی محدود از توانمندترین و بزرگ ترین معادن ایران باشد و تلاش خویش را صرفاً برای توسعه آنها به کار گیرد.
او در آخر با انتقاد به هجمه های گسترده ضد کارمند مذکور خانه معدن ایران، اظهار داشت: این هجمه ها از جانب معادنی است که از عضویت در خانه معدن محروم شده اند. همواره این تشکل بیشترین خدمات را به اعضای منتخب خود عرضه کرده و اگر این معادن هم هزینه لازم ۲۰۰ میلیون تومانی عضویت در این تشکل را بپذیرند، بطور قطع از این حمایت ها و خدمات و مواردی همچون سهمیه سوخت برخوردار خواهند شد.
منبع:

1399/10/20
19:23:45
0.0 / 5
1026
تگهای خبر: تجارت , توسعه , خدمات , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه