گزارش نیو باكس؛

قیمت اقلام اساسی ۲۳ تا ۱۲۰ درصد پرواز كرد

قیمت اقلام اساسی ۲۳ تا ۱۲۰ درصد پرواز كرد به گزارش نیو باکس قیمت انواع کالاهای اساسی همچون گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر و برنج در آذر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بین ۲۳ تا ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، بررسی وضعیت قیمت بعضی از کالاهای اساسی طی ۹ ماه سالجاری نشان داده است که قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی درجه یک در آذر سال قبل ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومان بوده که در آذر سال جاری با ۹۸ درصد افزایش به ۲۴ هزار و ۴۵۹ تومان رسیده است.
قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی هم از ۷ هزار و ۸۱۵ تومان در آذر ماه سال قبل با ۱۲۰ درصد افزایش به ۱۷ هزار و ۱۹۲ تومان در آذر ماه سال جاری رسیده است.
برنج ایرانی همچون برنج طارم و برنج هاشمی درجه یک هم در یک سال قبل در بازه زمانی آذر ۹۸ تا آذر ۹۹ به ترتیب ۴۶.۷ و ۴۶.۲ درصد افزایش قیمت داشته است. به شکلی که هر کیلوگرم برنج طارم که در آذر سال گذشته ۲۲ هزار و ۸۰۴ تومان بوده در آذر سال جاری به ۳۳ هزار و ۴۴۹ تومان و هر کیلوگرم برنج هاشمی درجه یک که در آذر سال گذشته ۲۲ هزار و ۴۸۸ تومان بوده در آذر سال جاری به ۳۲ هزار و ۸۷۵ تومان رسیده است.
قیمت هر کیلوگرم شکر سفید با ۶۷.۷ درصد افزایش قیمت از ۵ هزار و ۶۴ تومان در آذر ۹۸ به ۸ هزار و ۴۹۲ تومان در آذر سال جاری رسید.
قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه هم با ۹۳.۱ درصد افزایش قیمت از ۱۲ هزار و ۷۳۶ تومان در آذر ۹۸ به ۲۴ هزار و ۵۸۹ تومان در آذر ۹۹ افزایش یافت.
در بازه زمانی مذکور قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله ۲۵.۴ درصد و قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۲۳.۷ درصد افزایش یافته است. به شکلی که نرخ هر کیلوگرم گوشت گوساله از ۷۶ هزار و ۵۲۱ تومان در آذر سال گذشته به ۹۵ هزار و ۹۳۱ تومان در آذر سال جاری و هر کیلوگرم گوشت گوسفندی از ۸۹ هزار و ۳۰۹ تومان در آذر سال گذشته به ۱۱۰ هزار و ۴۷۳ تومان در آذر سال جاری رسید.
قیمت شکر بسته بندی هم در آذر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳.۸ درصد افزایش قیمت داشته و از ۵ هزار و ۵۰۹ تومان به ۸ هزار و ۴۷۴ تومان رسیده است.منبع:

1399/10/21
21:34:52
0.0 / 5
1115
تگهای خبر: بسته بندی , قیمت , كالا
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه