در جلسه كمیته تجاری سازی انجمن شركت های دانش بنیان حوزه سلامت ارائه شد

ساخت دستگاهی برای بهبود تنفس بیماران كرونائی

ساخت دستگاهی برای بهبود تنفس بیماران كرونائی نیو باکس: گروهی از فناوران حوزه سلامت در دهمین جلسه کمیته تجاری سازی انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت استان تهران طرح های فناورانه خودرا برای تجاری سازی معرفی کردند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، دکتر حسین وطن پور، رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت استان تهران، در دهمین جلسه کمیته تجاری سازی انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت، اظهار داشت: این جلسات فرصت بسیار خوبی هستند برای شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور مستقر در مراکز رشد تا خودرا عرضه کنند.
وی اضافه کرد: حتی اگر سرمایه گذاری پیدا نشود، معرفی شرکتها در بستر سامانه مجازی و در حضور جمع بزرگی از سرمایه گذاران می تواند موقعیت مناسبی برای معرفی ابتکارات و خلاقیت های جوانان در شرکت های دانش بنیان باشد. امیدوارم سرمایه گذاران حضور فعالی در این جلسات داشته باشند. پرسش و پاسخ های این جلسات می تواند به شرکت های دانش بنیان جهت بدهد. تا جایی که من خبر دارم تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان توانسته اند با سرمایه گذاران قرارداد امضا کنند و خیرین نیز حضور موثری داشتند، بطور کلی بستر مناسبی فراهم شده که تولید داخل افزایش پیدا کند و صادرات نیز صورت گیرد.
شاهرخ مهدوی، دبیر انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت استان تهران نیز با اشاره به اینکه تا حالا ۴۵ طرح در جلسات کمیته تجاری سازی مطرح گردیده است، اظهار داشت: حسنی که این جلسات مجازی برای کمیته تجاری سازی داشت، این بود که شرکت های دانش بنیان مستقر در دورترین نقاط کشور نیز توانستند در این جلسات حضور یابند.
همچنین نجمه توانا، مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان درباره محصول این شرکت، دستگاه رسوب شکن آب در زمینه های صنعتی و پزشکی توضیحاتی ارائه داد و اضافه کرد: این دستگاه بدون نیاز به برق و باتری در زمینه های صنعتی، خانگی، کشاورزی، تجهیزات پزشکی، زنبورداری، مرغداری، دامپروری، پالایشگاه و آب دریا کاربرد دارد.
به گفته توانا، یکی از کارکردهای این دستگاه در مطب های دندانپزشکی است که مانع از تشکیل رسوب در یونیت دندانپزشکی و دستگاه ساکشن می شود.
در بخش دیگری از این جلسه، حمید عباسعلی زاده، مجری طرح تولید دستگاه تبدیل پسماند تر به کمپوست با کیفیت عالی درباره این طرح، اظهار داشت: استفاده از کمپوستر سبب کاهش آلاینده های زیست محیطی مانند پخش زباله، جلوگیری صددرصدی از تولید شیرابه، عدم ایجاد بوی نامطبوع، حشرات و محیط های مولد بیماری در محیط های شهری و مناطق عمومی می شود.
وی در ادامه سخنان خود درباره دیگر مزایای اجرای این طرح اظهار داشت: ترویج عملی جداسازی زباله در مبدا به سبب نشان دادن فواید عینی این عمل، افزایش سطح بهداشت عمومی به سبب جلوگیری از انتشار و انتقال آلودگی ها و بیماریهای ناشی از انباشت زباله در سطح شهر، کاهش حداقل ۸۰ درصد از هزینه های حمل و نقل پسماند تر، تولید کمپوست با کیفیت عالی و فاقد عوامل بیماری زا برای استفاده در فضای سبز عمومی و خانگی و همین طور افزایش چند برابری در ارزش زباله خشک به سبب عدم اختلاط آن با زباله تر از دیگر مزایای استفاده از کمپوست است.
به گفتهی این فناور، با بهره گیری از این دستگاه، حداقل ۹۰ درصد از پسماند خشک بازیافت می شود و به چرخه تولید باز می گردد و از انتشار گاز CH4 و گازهای سمی جلوگیری می شود.
در ادامه این رویداد، محمودرضا متقی، مجری طرح ساخت دستگاهی برای استراحت پا درباره محصول خود اظهار داشت: یکی از کاربردهای این محصول، ماساژ کف پا است. استوانه های آجداری در محفظه مستطیل شکل دو طرف دستگاه طراحی شده است که نسبت به صفحه اصلی پایین تر قرار می گیرد تا حرکت باز شدن صفحه اصلی را گرفتار مشکل نکند. این استوانه ها دارای حرکت مکانیکی بوده و با قرار گرفتن پا روی استوانه ها و حرکت دادن پا به سمت جلو و عقب ضمن باز و بسته کردن زانو موجب ماساژ کف پا و رفع خستگی می شود.
به گفته این فناور، یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه، گرمایش است. جاپایی آجدار طراحی شده بر صفحه اصلی دستگاه به وسیله دستگاه های تعبیه شده دارای خاصیت گرمایشی هستند که به وسیله تنظیم کننده های مثبت و منفی شدت گرما کم و زیاد می شود. گرمایش کف پا برای از بین بردن خستگی و دردهای استرسی به کار می رود.
آخرین طرح معرفی شده در دهمین جلسه کمیته تجاری سازی انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت، یک دستگاه تنفسی بود که فناوران آن در توضیح این محصول گفتند: دستگاه سی پپ با فشار پیوندی مثبت پیوسته، دستگاهی است که فشار هوای خفیف را به راه هوایی بالایی بیمار منتقل می کند تا راه های هوایی خودرا باز نگه دارد تا بیماران بتوانند در صورتیکه به خواب می روند بطور طبیعی نفس بکشند یا به عبارت دیگر، سبب رفع گرفتگی عمل تنفس می شود.
به گفته آنها این دستگاه می تواند برای درمان مشکلات تنفسی مانند آپنه انسدادی خواب، خروپف مزمن و در مواردی کمک به حساسیت های ریوی استفاده گردد و همین طور در ترکیب با اکسیژن می تواند برای بیماران کرونائی هم موثر واقع شود.
منبع:

1399/10/22
17:39:27
0.0 / 5
1178
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه